Kingston Digital przejmuje technologię IronKey od firmy Imation

0

Firma Kingston Digital, Inc., ogłosiła nabycie technologii i aktywów firmy IronKey od Imation Corp.. Jest to jedna z filii Kingston Technology Company Inc., znanego światowego lidera rynku pamięci, który przoduje w rozwiązaniach szyfrowanych pamięci przenośnych dla biznesu od czasu wprowadzenia pierwszej szyfrowanej pamięci USB DataTraveler ponad 10 lat temu. IronKey, jedna z czołowych firm oferujących szyfrowane pamięci USB w ostatnich latach, była częścią grupy Imation od 2011 roku.

Przejęcie firmy oznacza dla klientów bardziej kompleksowe rozwiązania, produkty i usługi. Podkreśla ono także zaangażowanie firmy Kingston w dostarczanie zaufanych mobilnych rozwiązań szyfrowania danych. Dodanie oraz integracja brandu IronKey do linii nośników USB DataTraveler dostarczy użytkownikom szereg kompleksowych rozwiązań szyfrujących.

Ponadto, DataLocker Inc., lider usług szyfrowania, nabył platformę Enterprise Managment Services (EMS) autorstwa firmy IronKey, umożliwiającą scentralizowane zarządzanie szyfrowanymi nośnikami USB. DataLocker wcześniej nabyło system zarządzania SafeConsole od firmy BlockMaster, rozwiązanie obecnie stosowane przez Kingston w swoich szyfrowanych nośnikach USB.

Firma Kingston pragnie zapewnić wszystkie zainteresowane strony, że w trakcie procesu integracji nie nastąpią żadne natychmiastowe zmiany w sposobie prowadzenia firmy i jej interesów. Klienci IronKey z wszelkimi pytaniami lub wątpliwościami mogą zwrócić się do obecnych dystrybutorów i resellerów, lub skierować zapytanie na adres email ironkey@kingston.com

Więcej informacji zostanie ogłoszonych w trakcie konferencji RSA 2016 w San Fransisco, w dniach 29 lutego – 4 marca.