Firma NVIDIA poinformowała, że karty graficzne GeForce po raz kolejny zostały wybrane jako oficjalna platforma turnieju The International 2018. Rozgrywki będą przeprowadzane na komputerach wyposażonych w karty GeForce GTX 1080 Ti i oraz monitory Acer 240Hz G-SYNC Predator. W turnieju TI8 wezmą udział cztery drużyny skupione w inicjatywie GeForce Esports.

Newbee, Team Liquid oraz Team Secret otrzymały zaproszenia dzięki wynikom osiągniętym w rankingu DOTA 2 Pro Circuit. Zespół TNC Pro utorował sobie drogę do wielkiego finału w kwalifikacjach w Azji Południowo-Wschodniej.

The International 2018

Wspomniany wcześniej ranking został wprowadzony przez Valve od ubiegłorocznej edycji turnieju. Po każdym meczu rangi Major i Minor, drużyny zdobywały punkty. Pozwoliło one na zakwalifikowanie się do The International 2018 (w skrócie TI8).

W Vancouver w szranki stanie 18 drużyn. Stale rosnąca pula nagród wynosi obecnie ponad 23 miliony dolarów. Szacuje się, że dorówna ona lub prześcignie rekordowy pod tym względem ubiegłoroczny turniej TI7 z pulą 24 milionów dolarów.

The International 2018 odbędzie się w tym roku w dniach 20-25 sierpnia, po raz pierwszy w Kanadzie.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments