k0nfig odchodzi z Complexity. Astralis kolejnym zespołem Duńczyka?

0
32
k0nfig
Fot. ESL - Stephanie Lieske

Jakiś czas temu pojawiły się informacje o tym, że Kristian “k0nfig” Wienecke może zostać nowym zawodnikiem duńskiego składu Astralis. Wczoraj Duńczyk oficjalnie pożegnał się ze swoim amerykańskim pracodawcą, więc jest prawdopodobne że dołączy do zespołu z Danii. Warto dodać, że k0nfig przed występem w ramach ESL Pro League Season 14 doznał poważnej kontuzji ręki, co całkowicie na kilka tygodni wykluczyło go z gry.

Według informacji podanych na stronie Jaxon, obecny kontrakt Kristiana “k0nfiga” Wienecke obowiązuje do końca tego roku. Jeżeli chodzi natomiast o Astralis, kontrakty trzech zawodników: Andreasa „Xyp9x” Højsletha, Petera “dupreeha” Rasmussena oraz Emila „Magiska” Reifa kończą się również pod koniec tego roku, nie wiadomo też co dalej będzie z Xyp9x’em, który rozważa ewentualne przenosiny do innego zespołu:

“Kocham Astralis, ale uważam, że to idealny moment na to, by rozejrzeć się dookoła, rozważyć posiadane opcje i sprawdzić, co przyniesie przyszłość. Odbyły się już pewne rozmowy z Astralis, ale nic nie jest jeszcze przesądzone, a sprawa pozostaje niepewna. Wiemy tylko, że chcę nadal rywalizować na najwyższym poziomie. Z łatwością mogę wyobrazić sobie wykorzystującego swoje umiejętności i doświadczenie, by stworzyć nowy zespół, lub po prostu pomagającego istniejącej już drużynie w postawieniu kolejnego kroku w drodze na szczyt” – skomentował Xyp9x.

Pewne jest natomiast to, że w Astralis dalej będzie grał Lukas “gla1ve” Rossander, który przedłużył kontrakt z duńską organizacją, a obecnie ma przerwę od profesjonalnej gry z uwagi na sprawy rodzinne. 

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułCorsair MP600 PRO XT – dysk SSD na PCI Express 4.0
Następny artykułPoznaliśmy harmonogram meczów na PGL Major Stockholm 2021!
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.