jon5ification: Szanse moim zdaniem są podzielone prawie po równo – WYWIAD przed IEM Katowice 2022

0
100
Intel Extreme Masters Cologne 2023
Fot. ESL

Przed rozpoczynającym się turniejem Intel Extreme Masters Katowice 2022 porozmawialiśmy z komentatorem e-sportowym, Radkiem “jon5ification” Sikorą.

Michał Urban: Przed nami faza Play-In turnieju Intel Extreme Masters Katowice 2022, w której zagra Wisła All in! Games. Pierwszym rywalem Polaków będą Szwedzi reprezentujący drużynę Ninjas in Pyjamas. Jak oceniasz szansę polskiej formacji?

Radek “jon5ification” Sikora: Szwedzi bez Device’a są jak najbardziej w zasięgu naszej ekipy, jeżeli głowa wytrzyma presję tego spotkania, to liczę na zwycięstwo Wisły. Szanse moim zdaniem są podzielone prawie po równo, mamy chłopaków w swoich szeregach którzy potrafią strzelać tak samo dobrze jak np. Hampus czy Rez.

Warto dodać, że Wisła All in! Games przed IEM grała w turnieju Pinnacle Winter Series i tam zaprezentowali się bardzo dobrze. Czy to może mieć przełożenie na ich grę na IEM?

Na pewno jest to światełko w tunelu, natomiast lany rządzą się swoimi prawami, mam nadzieję, że po prostu zaskoczymy tego dnia swojego rywala i będziemy mogli spokojnie skupić się na kolejnym meczu.

Oprócz Wisły All in! Games w fazie Play-In zagra ENCE, w składzie którego gra dwóch, polskich zawodników: Olek „hades” Miśkiewicz oraz Paweł „dycha” Dycha i OG Esports, w składzie którego gra polski zawodnik, którym jest Mateusz „mantuu” Wilczewski. Rywalem ENCE będzie Entropiq, natomiast OG zagra z Renegades.

Myślę, że OG bez większych problemów poradzi sobie z Renegades. W ostatnim czasie trzeba podkreślić, podczas BLAST pokonali przecież Astralis oraz NIP. Widać, że zmiany kadrowe w tym wypadku wpłynęły pozytywnie na tą ekipę. Co do ENCE, moim zdaniem trafili na jednego z najtrudniejszych rywali i możliwe, że czarnego konia całego turnieju. Ich dyspozycja stoi pod znakiem zapytania. Liczę na wyrównany pojedynek oczywiście, który zakończy się zwycięstwem ENCE.

Który mecz Twoim zdaniem będzie najciekawszy pod względem rywalizacji?

Jeżeli chodzi o fazę Play-In to mam nadzieję zobaczyć dwa spotkania już w formacie BO3, górna drabinka i Wisła – fnatic oraz OG vs ENCE, natomiast jak to się ułoży czas pokaże. Może to są takie moje górnolotne marzenia, ale całkiem poważenie, to już w następnym etapie rozgrywek wszyscy by chcieli zobaczyć pojedynek G2 vs Na’Vi. W tym roku te mecze będą elektryzowały cały e-sportowy świat.

Jak ocenisz turnieje Intel Extreme Masters Katowice?

Od strony kibica to jest coś na co czeka się cały rok, dlatego na 6+!

Patrząc na drużyny, czy Twoim zdaniem rywalizacja w fazie Play-In będzie wyrównana?

Będzie bardzo wyrównana oraz moim zdaniem, możemy przygotować się na masę niespodzianek.

Co myślisz o prezentacji drużyn, które zagrają w fazie Play-In?

Fajnie to wyglądało.

Czym dla Ciebie jest turniej IEM Katowice?

Możliwość wzięcia udziału w tej imprezie to spełnienie marzeń.

Jak oceniasz zmiany w drużynach na światowej scenie?

Jak na razie  oprócz Astralis, którzy może potrzebują jeszcze trochę czasu, żeby poskładać indywidualne umiejętności w całość, to pozostałe ekipy ze światowej czołówki poczyniły potężne wzmocnienia, które w tym roku namieszają w rankingach.

Tegoroczny Intel Extreme Masters Katowice będzie dla Ciebie turniejem debiutanckim w roli komentatora, ale masz już doświadczenie w komentowaniu. Jak do tego podejdziesz?

Warto dodać, że też pierwszy turniej który będę komentował w tym roku, natomiast tak na poważnie to podejdę jak zawsze z 300 % zaangażowaniem, tak żeby widz mógł poczuć te emocje, których mam nadzieje nie będzie brakowało. Jest to ogromne wyróżnienie dla mnie, bo niewielu komentatorów w Polsce otrzymało taką szanse, mam zamiar ją wykorzystać.

Więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Katowice 2022.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułIntel Alder Lake-S – pojawiły się 22 nowe procesory
Następny artykułWisła All in! Games przegrywa z Ninjas in Pyjamas – Intel Extreme Masters Katowice 2022
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.