BLAST Premier Fall Series 2020 – poznaliśmy szczegóły jesiennej edycji turnieju

0
55
BLAST Premier: World Final 2023
Fot. BLAST/Joe Brady
W drugiej połowie października wystartuje jesienna edycja ligi BLAST Premier Fal Series 2020, w której łączna wartość puli nagród wynosi $750.000. Tak, jak w poprzednich edycjach, dla polskich fanów przygotowana zostanie transmisja w języku polskim.

Na początku roku wystartowała seria rozgrywek BLAST Premier w Counter-Strike: Global Offensive, która została podzielona na dwa sezony – wiosenny oraz jesienny. W składową każdego z nich weszły mniejsze etapy, a to wszystko po to, aby na koniec roku wyłonić jedną najlepszą drużynę ze wszystkich kilkunastu uczestników.

Podczas gdy konkurencyjne ligi rywalizowały ze sobą chociażby o uczestników, BLAST Premier Spring 2020 wystartował i trwał w najlepsze. Był to pierwszy oraz jeden z ostatnich turniejów LAN-owych w tym roku. W londyńskim studiu została napisana niejedna historia, lecz zdecydowanie najciekawszą są losy Complexity. Zespół prowadzony przez Benjamina “blameF” Bremera w wielkim finale pokonał francuskie Team Vitality 2:1. Mało kto spodziewałby się takiego wyniku i zwycięstwa europejskiego składu. Początkowo nic nie wskazywało na to, by Complexity faktycznie miało odnieść sukces, bo wyniki nie były zadowalające, ale wszystko zmieniło się podczas BLAST Premier Spring 2020. Co ciekawe, zespół BlameF’a nie ponosząc ani jednej porażki przebrnął przez fazę pucharową turnieju, okazując się najlepszą drużyną Starego Kontynentu.

Organizatorzy BLAST Premier zostali zmuszeni do zmniejszenia puli nagród, o jaką walczyć będą uczestnicy. Jednak jak zapewniają, decyzja została podjęta właśnie dla dobra graczy. Zaoszczędzone pieniądze nie trafią wyłącznie do wąskiego grona kilku najlepszych zawodników, ale zostaną rozdysponowane po równo na wszystkie zespoły partnerskie, na czym zyska cały ekosystem Counter-Strike’a. Podmioty zajmujące się graczami będą mogły dzięki temu liczyć na płynność finansową.

W czerwcu organizatorzy zdecydowali o przeniesieniu wszystkich wydarzeń do internetu, aby graczy nie narażać na niebezpieczeństwa związane z podróżowaniem. W związku z tym zawody zostały podzielone na dwa regiony – Europejski oraz Amerykański. Jednak miesiące separacji obu scen sprawiły, że zawodnicy sami zaczęli się domagać starego porządku. Dlatego też przedstawiciele Nowego Kontynentu przylecą do Europy i ze specjalnie przygotowanych miejsc będą występować w najbliższych turniejach BLASTA. Przed nami trzy wydarzenia z łączną pulą nagród $750.000 wchodzące w sezon jesienny – Regular Season, Showdown oraz jesienne finały. Z kolei już na początku przyszłego roku odbędzie się BLAST Global Finals, w którym wystąpią zespoły najlepiej radzące sobie w 2020. Zawody te planowane są na 18-24 stycznia 2021.

Wcześniej poznaliśmy grupy, w których zagrają drużyny na BLAST Premier Fall Series 2020. A jeszcze wcześniej organizatorzy BLAST poinformowali o drużynach, które zagrają na turnieju.

Więcej informacji o BLAST Premier Fall Series 2020 na oficjalnej stronie turnieju. (w języku angielskim).

Transmisja do obejrzenia na kanale ESPORTNOW, którą zrealizuje agencja gamingowa Fantasyexpo.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułAmnesia: Rebirth – odkryj przeszłość na pustyni
Następny artykułT-CREATE CLASSIC 10L – nowe pamięci RAM od TeamGroup
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.