Jaki monitor dla gracza?

0
100
Predator
Fot. Predator

Spędzasz wiele godzin przed ekranem monitora? Dobry monitor zapewni Ci komfort gry i jednocześnie zadba o Twoje oczy. Predator tworzy urządzenia z myślą o potrzebach graczy. Najnowsze technologie zastosowane w urządzeniach mają sprostać tym wymaganiom.

Monitor Predator X25

Jaki monitor dla gracza? 1

Predator X25, to jedna z propozycji dla pasjonatów gamingu. Technologia Predator GameView zapewnia szereg użytecznych funkcji, między innymi dostosowanie poziomu przyciemnienia, regulacja kolorów i wiele innych. Ponadto zawiera wstępnie wgrane tryby, zaprojektowane pod kątem konkretnych gatunków gier, co sprawia, że działają i wyglądają perfekcyjnie. Dzięki najnowszej technologii ochrony oczu, co jest niezwykle istotne podczas wielogodzinnych rozgrywek, błyskawicznej częstotliwości odświeżania obrazu na poziomie 360 Hz oraz czasowi reakcji wynoszącemu 1ms [GNG], 0.3 [GNG Min.], Predator X25 zapewni Ci zawrotną szybkość działań podczas gry i co za tym idzie – zwycięstwo. Za pomocą narzędzia Reflex Latency Analyzer od NVIDIA, możesz sprawdzić swój refleks.

Jak działa narzędzie do mierzenia refleksu?

Mierzy czas pomiędzy kliknięciem na przycisk myszy i zmianą pikseli na ekranie. Następnie na ekranie wyświetla się wynik Twojej reakcji. Masz zatem możliwość zmierzenia współpracy, lub jej braku, pomiędzy myszką, komputerem a monitorem.

Ekran X25 mierzy 24,5 cala i wypełnia dokładnie Twoje pole widzenia. Rozmiar jest idealny, aby uzyskać przewagę nad przeciwnikiem podczas gry. Dodatkowo konstrukcja ZeroFrame eliminuje ramkę po bokach wyświetlacza, co znacznie poprawia zdolność dostrzegania każdego ruchu rywala.

Dzięki technologii NVIDIA G-SYNC obraz w monitorze jest niezwykle gładki i bez zakłóceń, natomiast tryb HDR zapewnia szeroką gamę barw oraz precyzję odwzorowanie kolorów, co sprawia, że masz poczucie, jakbyś wyglądał przez okno.Predator X25 ma świetny kształt, ale przede wszystkim jest funkcjonalny. Elastyczna konstrukcja pozwala go odchylać, obracać, ustawiać w pionie oraz regulować jego wysokość. Posiada pięć portów USB, to wygoda, nie musisz się schylać pod biurko czy sięgać do tylnego panelu komputera. Zastosowane technologie VisionCare oraz Flickerless i BlueLightShield, zapewniają komfort dla oczu, możesz obserwować rozgrywki bez obaw o wzrok, ograniczają bowiem zmęczenie Twoich oczu. Monitor reguluje jasność i temperaturę barwową, mierząc poziom światła w pomieszczeniu. W dodatku jest oszczędny, wyświetlacz automatycznie wykryje, czy jesteś w pomieszczeniu i przejdzie w tryb oszczędzania energii.

Okiem eksperta

Gamerzy doceniają nie tylko specyfikację, parametry i różnorodne funkcjonalności konstrukcji monitorów Acer, ale i wysoki komfort użytkowania, kulturę pracy i przede wszystkim stosunek ceny do jakości. Nie bez powodu sprzedaż 200 tysięcy sztuk monitorów w Polsce zagwarantowała firmie Acer 12% udziałów w rynku. Co więcej, Acer awansował z piątej pozycji na miejsce drugie, jeśli chodzi o najczęściej wybieraną markę monitorów na polskim rynku w 2020 roku, natomiast za rok 2021 spodziewamy się jeszcze lepszych wyników, ponieważ wiemy, że stosunek jakości do ceny jest naszą przewagą i atutem — podsumowuje Piotr Nowok, product manager w Acer Polska.

Monitor Predator CG7

Predator CG7

Jeżeli poza rozgrywkami zajmujecie się streamingiem i chcecie ułatwić sobie pracę, warto pomyśleć o większym ekranie. I tu niewątpliwie sprawdzi się monitor Predator CG7. To gigant wśród monitorów. Ma 42.5 cala, jego częstotliwość odświeżania wynosi 144 Hz, czas reakcji 1 ms w trybie Visual Response Boost. Ekran posiada certyfikat VESA DisplayHDR 1000. Możesz go używać jako ekranu  telewizora, głównego monitora do transmisji gier na żywo, lub jako samodzielnego wyświetlacza. Przy okazji streamingu, ma znaczną przewagę nad mniejszymi monitorami. To doskonały obraz 4K na 42,5 cala z synchronizacją odtwarzania klatek i kolorem wzbogaconym technologią HDR. Predator CG7 to najlepsze technologie, posiada gniazda Display Port 1.4 i HDMI 2.1, zestaw portów USB 3.0, 2.0 oraz jedno gniazdo USB Type-C, co zapewnia wygodne podłączenie każdego urządzenia peryferyjnego.

Funkcjonalność to podstawa

Poza wyświetlaczem o ogromnych wymiarach, krystalicznych kolorach, idealnym kontraście i super szybkości, urządzenie posiada szereg innych, istotnych funkcji. Ma dwa, donośne 10-watowe głośniki, mocowanie VESA do umieszczenia go na ścianie, sterowanie pilotem. Oprócz tego, posiada czujnik światła, dostosowując jasność ekranu do natężenia światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, który wykrywa obecność osób w jego pobliżu i w razie konieczności automatycznie przechodzi w stan energooszczędny. Dzięki technologii NVIDIA G-SYNC masz zapewnioną płynną rozgrywkę, bez rozrywania, zacięć, migotania obrazu. Taśmy LED, które można montować wokół monitora oraz aplikacja RGB LightSense, zapewniają Ci możliwość wyboru podświetlenia spośród dziewięciu wzorów kolorystycznych, a także synchronizowanie ich z utworami muzycznymi lub grami

Oferta monitorów na rynku jest bardzo bogata. Znajdziemy sprzęt o bardzo różnych funkcjonalnościach oraz parametrach. Dziś konsumenci mają do wyboru modele budżetowe, które poradzą sobie z większością codziennych zadań, ale i modele wysokopółkowe, które doskonale sprawdzą się w specjalistycznym środowisku, które nastawione jest na wykorzystanie zaawansowanej specyfikacji. Różnorodność jest ogromna, jednak decyzja o wyborze odpowiedniego monitora powinna przede wszystkim być umotywowana tym, że jest to sprzęt, z którego będzie się korzystać przez kilka lat, dlatego nie należy wybierać pochopnie.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułropz dołącza do FaZe Clan!
Następny artykułZmiany w składzie Wisły All in! Games
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.