Jak zainstalować procesor Ryzen Threadripper na płycie głównej?

0

Procesory Ryzen Threadripper już niedługo zadebiutują na światowych rynkach, w tym w Polsce. Będzie to wyjątkowy moment dla AMD, ponieważ w wielu testach jednostki te pokazują swoją moc. Będą to także jedne z pierwszych konsumenckich jednostek na gniazdo LGA. A z racji ich wielkości firma AMD przygotowała zgoła odmienny sposób montażu.

Aby ułatwić cały proces, firma MSI nagrała przykładowy film z montażem na płycie X399. Poniżej opisujemy poszczególne kroki, ze zdjęciami.

Krok 1
Na początek bierzemy śrubokręt i odkręcamy trzy śruby, które trzymają procesor w gnieździe. Dwie znajdują się na dole, a jedna na górze.

Krok 2
Następnie podnosimy całość do góry i naszym oczom ukazuje się specjalna prowadnica dla procesora. Wyjmuje z niej plastikową osłonkę.

Krok 3
Bierzemy nasz procesor, który umieszczamy w pomarańczowym klipie. Następnie tak przygotowaną jednostkę wsuwamy we wspomnianą szynę.

Krok 4
Zdejmuje osłonę na piny gniazda. Teraz powoli, ale pewnie opuszczamy szynę z procesorem i dopasowujemy do otworów na płycie głównej.

Krok 5
Opuszczamy górną część gniazda, która dociska odpowiednio procesor do pinów. Dokręcamy trzy śruby mocujące całość.

Ryzen Threadripper - instalacja na płycie głównej

Krok 6
Nakładamy pastę termoprzewodzącą, ale w lekkim lejku po środku. Kładziemy chłodzenie na gniazdo i dokręcamy odpowiednie śruby mocujące.