Swego rodzaju tradycją jest umieszczanie w przeróżnych grach sieciowych motywów związanych z popularnym szczególnie USA świętem duchów, Halloween. Nie mogło też zabraknąć go w popularnym przedstawicielu gatunku MMORPG, Guild Wars 2. Aktualizacja z dnia 17 października poza licznymi zmianami balansu po wydanym niedawno dodatku Path of Fire, pozwala mieszkańcom Tyrii wziąć udział w mrocznie śmiesznych atrakcjach, stworzonych i serwowanych przez Szalonego Króla. Na czym jednak polega całe wydarzenie? Zapraszamy do naszego mini-poradnika.

Eventy Halloweenowe w Guild Wars 2 przeznaczone są dla każdego gracza, tak posiadającego zakupioną grę jak i dla osób korzystających z konta darmowego. O ile w przypadku płatnego konta do każdej atrakcji można dołączyć już od drugiego poziomu doświadczenia, tak zaleca się, aby gracze free2play posiadali co najmniej 35 poziom z powodu konieczności wejścia do Lion’s Arch. W przypadku niższego poziomu istnieje możliwość skorzystania z pomniejszych eventów w niskopoziomowych krainach, takich jak Gendarran Fields czy Kessex Hills. Na potrzeby atrakcji Halloweenowych każdy niskopoziomowy gracz zostaje tymczasowo skalowany na poziom najwyższy, czyli 80. Jak co roku, dla graczy przewidziano aż pięć dużych zawartości.

Pierwszą i najważniejszą jest Labirynt Szalonego Króla (ang. Mad King’s Labyrinth), będący dodatkową krainą pełną rud pełniących za walutę cukierków, przeciwników oraz eventów. Najważniejszymi wydarzeniami tego miejsca są wyścigi po labiryncie oraz wymagający bossowie. Z powodu ogromnej szansy na wypadnięcie wartościowych przedmiotów, Labirynt jest doskonałym miejscem na dorobienie się zarówno ciekawego ekwipunku jak i waluty, pod warunkiem posiadania odpowiednio dużej drużyny.

Guild Wars 2 - Labirynt
Podziwianie ogromu labiryntu

Kolejna atrakcja jest poświęcona miłośnikom poukrywanych po całym świecie gry zagadek na skakanie. Wieża zegarowa Szalonego Króla (ang. Mad King’s Clock Tower) w zamierzeniu twórców ma być połączeniem wyścigu oraz zagadki zręcznościowo-logicznej, w której drużyna graczy musi wspiąć się na sam szczyt tytułowej wieży. Trudność stanowi jednak presja czasu oraz konieczność wyboru odpowiedniej trasy, gdyż nie dość, że musimy być szybcy by uniknąć podnoszącej się stopniowo chmury, to jeszcze przyjdzie nam skakać po różnego rodzaju nieregularnych obiektach. Na szczycie czeka na nas skrzynka z nagrodą.

Posiadając drużynę pięciu znajomych, możemy udać się na podróż na Szczyt Szaleństwa (ang. Ascent of Madness), gdzie zmierzymy się z samym Szalonym Królem. Jest to nic innego jak wielopoziomowa instancja, wymagająca od nas taktyki oraz umiejętności poruszania się. Ponownie po stoczeniu trudnego pojedynku z głównym złym możemy liczyć na skrzynię.

W przypadku wejścia do gry o określonej, parzystej godzinie, każdy gracz mający dostęp do Lion’s Arch będzie miał okazję wypróbowania śmiesznej gry, zwanej Szalony Król Mówi (ang. Mad King Says). Wszyscy uczestnicy zabawy będą mieli jedno proste zadanie: zareagować odpowiednio na komendy Króla, uważając na to, by były one poprzedzone słynnym “Mad King Says…”. Zła reakcja ze strony graczy skutkować będzie odnoszeniem obrażeń oraz mniejszą nagrodą na sam koniec. Osoby, które najlepiej się spiszą będą nagrodzone.

Guild Wars 2 - Mad King Says
Szalony Król ma się z kim bawić

Ostatnia atrakcja eventu dedykowana jest wszystkim miłośnikom popularnej modyfikacji do Warcrafta 3 – Vampire Hunter. W Lunatic Inquisition wcielimy się w postać chłopów, którzy będą musieli wykonywać określone zadania, uważając jednocześnie na pozostałych graczy, pełniących funkcję swoistych upiorów. W przypadku śmierci naszej postaci, zasilamy szeregi tej drugiej strony konfliktu. Gdy wykonamy wszystkie cele postawione naszym klasom, wygrywamy.

W zamian za zabawę, każdy gracz ma szansę dostać odpowiednie na swój poziom przedmioty, pożywienie zwiększające tymczasowo nasze statystyki oraz, co jest najważniejsze, cukierki, za które możemy nabyć klimatyczne nagrody. Wśród nich znajdziemy recepty na zmyślne stroje dla naszych postaci, skórki do broni czy nowe miniaturki do naszej kolekcji. Warto też zajrzeć do sklepu Black Market, gdyż i tam posiadacze gemów będą w stanie nabyć dużą liczbę ciekawych Halloweenowych przedmiotów.

Według zapewnień twórców, Halloween w Guild Wars 2 zakończy się już 7 listopada. Szkoda więc tracić czasu i już teraz zapraszamy do wypróbowania gry za darmo na systemach Windows oraz OS X.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułZalman ZM-M600R – myszka dla wymagających użytkowników
Następny artykułStar Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast do zagrania w VR