Jak działa mysz Naos QG z sensorami skórno-galwanicznymi?

0

Od dłuższego czasu na rynku można kupić myszkę Naos QG. Jest to pierwsze na świecie urządzenie potrafiące mierzyć dane biometryczne. Firma Mionix postanowiła pokrótce objaśnić, jak to działa. Pomiar pulsu odbywa się przy użyciu światła, a dokładnie zielonych promieni. Ludzka krew absorbuje je i dlatego pulsometr zastosowany w Naosie QG świeci się na ten właśnie kolor. Gdy serce bije i pompuje krew, to stopień absorpcji zielonego światła zwiększa się.

A w czasie przerwy pomiędzy kolejnymi uderzeniami – zmniejsza się. To właśnie na tej podstawie – i przy mignięciu 3000 razy na sekundę – myszka oblicza ilość uderzeń na minutę.

Ciekawie rozwiązano sposób mierzenia stresu. Mierzone są zmiany oporu elektrycznego skóry. Gryzoń wysyła niewielkie impulsy elektryczne, przechodzące pomiędzy miedzianymi elektrodami. Jedna z nich to wzmacniacz, podkręcający sygnał, a druga pełni rolę konwertera, zmieniającego analogowy sygnał na kod binarny. Ten z kolei przekładany jest na czytelne dla gracza statystki, pokazywane na specjalnej nakładce na gry.