Podczas targów Computex 2018 w Tajpej Gregory M. Bryant, wiceprezes i dyrektor generalny Client Computing Group w firmie Intel Corporation, przedstawił swoją wizję przyszłości komputera PC i zaprezentował szeroką gamę nowych technologii, które pomogą w jej urzeczywistnieniu. Mowa tutaj m.in. o technologii 5G, technologi Intel Low Power Display Technology, czy pierwszym procesorze o taktowaniu 5 GHz.

Intel Computex 2018 Gregory M. Bryant

Najnowsze produkty z mobilnej gamy procesorów Intel Core 8. generacji: serii Whiskey Lake U i Amber Lake Y zapewniają dwucyfrowy wzrost wydajności i zintegrowaną obsługę gigabitowych sieci Wi-Fi. Jesienią będzie miała miejsce seria premier ponad 70 laptopów i urządzeń typu 2w1 oferowanych przez producentów OEM. W segmencie komputerów stacjonarnych do końca roku udostępnimy nową edycję serii X i procesor następnej generacji Intel Core z serii S.

Technologia Intel Low Power Display Technology umieszczona w jednowatowym panelu wyprodukowanym przez firmy Sharp* i Innolux*, może zmniejszyć zużycie energii przez ekran LCD o połowę.

Intel Computex 2018 - Core i7-8086K

W przyszłym miesiącu Intel będzie obchodzić 50. rocznicę swojego istnienia. Nadszedł więc idealny moment, aby uhonorować jedną z najważniejszych technologii w firmy: komputera PC. W dobie migracji w stronę produktów służących do obsługi danych, komputery PC w dalszym ciągu stanowią newralgiczny element działalności firmy Intel. Jest to również segment, w którym wciąż tkwi wiele możliwości.

Firma Intel i jej partnerzy wspólnie pracują nad przemianą komputera PC w optymalną platformę do realizacji najważniejszych zamierzeń każdego człowieka.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments