Intel prezentuje Project Alloy – połączoną rzeczywistość

0

Firma Intel zaprezentowała Project Alloy, zestaw wirtualnej rzeczywistości typu all-in-one. Jest to nowy projekt, który zaciera granice pomiędzy światem realnym a rzeczywistością wirtualną. Przez połączoną rzeczywistość użytkownik może zobaczyć elementy świata realnego i nałożoną na nią rzeczywistość wirtualną. Widzi swoje dłonie, znajdujących się w pobliżu przyjaciół, czy też ścianę, na którą zaraz wbiegnie.

Project Alloy

Dzięki technologii Intel RealSense te elementy świata rzeczywistego nie tylko są widoczne, ale także możliwa jest interakcja z nimi w obrębie przestrzeni wirtualnej.

Project Alloy nie wymaga podłączenia do komputera, ponieważ moc obliczeniowa znajduje się wewnątrz zestawu – w ramach tzw. Alloy Head-Mounted Device (HMD). Pozwala to na swobodną rozrywkę i możliwość ruchu we wszystkich trzech wymiarach bez przeszkadzających kabli. Dzięki wbudowanemu systemowi antykolizyjnemu użytkownik Project Alloy może eksplorować wirtualny świat poruszając się w realnym.

Project Alloy

Project Alloy trafi na rynek w 2017 roku jako otwarta platforma deweloperska. Pozwoli to na tworzenie własnych produktów na jego bazie. Ponadto Intel współpracuje z Microsoftem w celu optymalizacji treści opartych na Windowsie do wykorzystania na urządzeniach VR, takich jak Alloy.


Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o