Intel planuje wprowadzić 8 rdzeniowe procesory Ice Lake w 2018?

0

Wygląda na to, że Intel w końcu obudził się pewnego transu ilości rdzeni w swoich procesorach. Od czasu debiutu architektury Sandy Bridge, przez ponad 5 lat w jednostkach dla graczy ciężko było znaleźć więcej, niż 4 rdzenie fizyczne i 8 logicznych. Jedynie procesory z segmentu HEDT oferowały 6 rdzeni i 12 wątków. Wszystko zaczęło się zmieniać, wraz z premierą układów Ryzen.

AMD zaoferowało dla zwykłych osób procesory Ryzen 7, posiadające 8 rdzeni fizycznych i 16 wątków. Moc tej jednostki z miesiąca na miesiąc jest coraz lepsza w grach oraz programach użytkowych.

Portal Wccftech.com dotarł do informacji, jakoby Intel szykował 8 rdzeniowe i 16 wątkowe flagowe procesory. Ich premiera ma nastąpić już w drugiej połowie 2018 roku, w dniu premiery architektury Ice Lake. Co ciekawe, planowany jest również nowy chipset – Z390, który pozwoli na obsługę aż tylu wątków.

Procesory mają rywalizować wydajnościowo z Ryzen 7 1800X, ale czy uda się to zrobić cenowo? Raczej wątpimy, zważywszy na fakt obecnych cen. Czekam na więcej informacji.