Firma Intel szykuje się do premiery rynkowej pamięci Intel Optane Memory. Nowy typ pamięci ma przynieść drastyczny przyrost wydajności. Zastosowanie najnowszej pamięci Intel Optane w systemie opartym na procesorze Intel Core siódmej generacji umożliwia uruchomienie komputera dwukrotnie szybciej, zwiększa ogólną wydajność systemu o 28% i przyspiesza pracę pamięci masowej nawet 14-krotnie.

Przeciętny użytkownik uruchamia codziennie 11 aplikacji, z których każdą otwiera następnie siedmiokrotnie1. Czas potrzebny na uruchomienie takich aplikacji jak Microsoft Outlook* skróci się prawie sześciokrotnie, a przeglądarki Chrome* ― pięciokrotnie. Co więcej, gry będzie można uruchamiać nawet o 67% szybciej, a ich poziomy ― o 65%.

Intel Optane Memory

Pamięć Intel Optane jest elementem nowej, coraz większej rodziny technologii Optane, które są oparte na zaawansowanym kontrolerze pamięci masowej Intela, interfejsie sprzętowym oraz wyspecjalizowanym oprogramowaniu.

Na początku bieżącego roku, wprowadzając na rynek procesory Intel Core siódmej generacji, firma opracowała program przygotowawczy dla pamięci Intel Optane. Obecnie do współdziałania z tą pamięcią jest gotowych ponad 130 płyt głównych takich producentów, jak Asus*, Gigabyte*, MSI* i ASRock*.

Moduł pamięci Intel Optane Memory (w wersji 16 GB i 32 GB) dla komputerów PC będzie dostępny już wkrótce. Począwszy od 24 kwietnia będzie dostępny dla klientów, którzy chcą go zainstalować na swoich płytach głównych gotowych do współdziałania z pamięcią Intel Optane. Począwszy od drugiego kwartału tego roku, producenci komputerów HP*, Dell*, Lenovo*, Asus i Acer* zaczną sprzedawać produkty dla klientów indywidualnych i biznesowych wyposażone w najnowsze rozwiązanie Intela.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments