Intel NUC6CAYH i NUC6CAYS – nowe minikomputery z Apollo Lake

0

Firma Intel opublikowała specyfikację dwóch nowych minikomputerów klasy NUC: NUC6CAYH i NUC6CAYS. Oba będą oparte na układzie Intel Celeron J3455, który posiada cztery rdzenie i kartę graficzną Intel HD Graphics 500. Procesor będzie oparty na architekturze Apollo Lake, a jego taktowanie będzie wynosiło od 1,5 GHz do 2,3 GHz. Co warto wiedzieć, pierwsza jednostka będzie typu barebone, natomiast drugi model będzie posiadał podzespoły.

intel-nuc6cayh-nuc6cays-1

Intel NUC6CAYH trzeba będzie samodzielnie doposażyć w odpowiednie podzespoły typu: pamięć operacyjna, dysk twardy, system operacyjny. Intel Intel NUC6CAYS natomiast będzie posiadał 2 GB DDR3L, 32 GB dysk typu eMMC oraz zainstalowany system operacyjny Windows 10.

W obu modelach będzie można zamontować do 8 GB pamięci operacyjnej, standardowe 2.5 calowe dyski twarde SATA lub na złącze M.2 2230. Co ważne, przy montażu dysku M.2. trzeba będzie zrezygnować z modułu Intel Dual Band Wireless-AC 3168, który odpowiada za komunikację bezprzewodową.

Z portów znajdziemy: HMDI 2.0, VGA, odbiornik podczerwieni, czytnik kart SDXC oraz 4 x USB 3.0 (dwa z przodu i dwa z tyłu). Co ciekawe, producent nie zdecydował się na złącze USB typu C.