fbpx
Strona głównaPcMod.plNewsyIntel kończy z podejściem tick-tock. Wprowadza nowy model.

Intel kończy z podejściem tick-tock. Wprowadza nowy model.

Firma Intel oficjalnie zakończyła stosowanie podejścia tick-tock w rozwoju swoich procesorów. Model ten został wprowadzony w 2006, wraz z premierą architektury Core i zakładał następujące podejście. Pierwsza faza, czyli tick to zmniejszenie stosowanego procesu technologicznego. Druga faza to tock, czyli wprowadzenie całkowicie nowej architektury, korzystającej z obecnego procesu technologicznego.

Jeżeli spojrzymy historycznie na całość, to wyglądało to następująco: Merom -> Penryn, Nehalem -> Westmere, Sandy Bridge -> Ivy Bridge, Haswell -> Broadwell, Skylake i koniec.

Intel Tick-tock
Intel Tick-tock

Okazuje się jednak, że obecna technologia doszła już do pewnych granic, gdzie taki przeskok nie jest już możliwy w tak krótkim czasie. Jednocześnie zaznaczając o kosztach jego wprowadzenia. Zaproponowano zatem całkowicie nowy model: Process -> Architecture -> Optimization. Czyli Intel odkrywa nowy proces technologiczny, następnie projektuje nową architekturę na nim, a potem wprowadza odpowiednie optymalizacje. Oczywiście wydłuży to znacząco pojawianie się nowych architektur, czy procesorów technologicznych, ale czy możemy się dziwić firmie, która szuka najbardziej optymalnych dla siebie rozwiązań?

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać