Strona głównaPcMod.plE-SportIntel Extreme Masters Rio 2023 - informacje o turnieju

Intel Extreme Masters Rio 2023 – informacje o turnieju

Intel Extreme Masters powraca do brazylijskiego Rio de Janeiro, gdzie 16 najlepszych drużyn (CS:GO) z całego świata będzie rywalizować o udział w puli nagród w wysokości 250 000 dolarów i awans do turnieju nadchodzącego turnieju w Niemczech – Intel Extreme Masters Cologne 2023.

Intel Extreme Masters Rio 2023 rozpocznie się od fazy grupowej, która zacznie się już 17 kwietnia, a drużyny rywalizować będą w dwóch grupach, po osiem zespołów w każdej z nich. Sześć najlepszych drużyn awansuje do fazy Play-off, która zostanie rozegrana w dniach 21-23 kwietnia. Podczas trzech ostatnich dni kibice będą mogli ponownie doświadczyć niezrównanej atmosfery, gdy najlepsze drużyny wejdą na scenę i zmierzą się ze sobą w Jeunesse Arena w Rio de Janeiro.

Harmonogram rozgrywek – Intel Extreme Masters Rio 2023:

Faza grupowa: 17-19 kwietnia

  • W fazie grupowej drużyny zostaną podzielone na dwie grupy w formacie podwójnej eliminacji (GSL) z ośmioma drużynami w każdej grupie. Mecze otwarcia będą rozgrywane w systemie best-of-one, a kolejne mecze w systemie best-of-three.

  • Trzy najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do fazy play-off, przy czym zwycięzcy fazy grupowej awansują do półfinałów, drugie miejsca do ćwierćfinałów w ramach górnej drabinki, a trzecie miejsca do ćwierćfinałów w ramach dolnej drabinki.

Faza play-off: 21-23 kwietnia

Faza Play-off będzie rozgrywana w formacie pojedynczej eliminacji. Wszystkie mecze będą przeprowadzane w systemie best-of-three.

Rywalizujące drużyny

Pośród uczestników turnieju znajduje się polski zespół – 9INE, który awansował do BLAST.tv Paris Major 2023. Zawodnicy są w rewelacyjnej formie i przyczyniają się do powrotu rodzimej sceny na wyżyny globalnej rywalizacji. Walka o zwycięstwo w europejskich kwalifikacjach była zaciekła – finale spotkały się dwie polskie drużyny, jednak to właśnie 9INE pokonało HONORIS i wywalczyło awans do fazy grupowej turnieju.

Transmisja Intel Extreme Masters Rio 2023 z polskim komentarzem dostępna na kanale ESL.TV Polska.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Urban
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Warto przeczytać