Intel Extreme Masters Katowice 2020 bez polskich drużyn

1
48
Fot. ESL / Adela Sznajder

Podczas Intel Extreme Masters Katowice 2020 nie zagra żaden, polski zespół. Wszystkie, trzy drużyny grające w zamkniętych kwalifikacjach do turnieju w Katowicach, musiały uznać wyższość swoich rywali.

Jeszcze przed zamkniętymi kwalifikacjami do IEM Katowice 2020, wydawało się że jedna, może dwie drużyny reprezentujące nasz kraj, zagrają w Spodku ale tak się nie stanie, bowiem rywale polskich zawodników w kwalifikacjach byli zdecydowanie lepsi. Ponadto, już wcześniej było wiadome że rywalami Polaków będą takie zespoły jak: FaZe Clan, G2 Esports oraz ENCE Esports więc były to drużyny teoretycznie lepsze, ale i praktycznie, chociaż czy aby na pewno?

Z tej trójki, którą wymieniłem jedynym zespołem, jaki nie awansował do Katowic jest fińskie ENCE Esports, które przegrało z Duńczykami reprezentującymi MAD Lions. To właśnie drużyna Nicolaia „HUNDENA” Petersena awansowała na turniej do Polski.

Co by nie mówić, europejskie kwalifikacje nie należały do prostych, chociaż wydawało się, że któraś z polskich drużyn będzie miała okazje do zagrać przed własnymi kibicami, a to przyciągnęłoby masę osób do Spodka. To drugi rok z rzędu, kiedy we własnym kraju, na tak dużym turnieju nie zobaczymy polskiej drużyny.

Jako pierwsi z kwalifikacji do Intel Extreme Masters Katowice 2020 odpadli zawodnicy ARCY, drugim zespołem było x-kom AGO, a jako ostatni Illuminar Gaming.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Intel Extreme Masters Katowice 2020  […]