Już za kilka miesięcy, bo między 4 a 6 marca 2016 roku, w katowickim Spodku, po raz czwarty odbędzie się Intel Extreme Masters Katowice 2016. Są to finały mistrzostwa świata gier komputerowych, a jednocześnie ostatnia impreza sezonu. Będzie ona podsumowaniem dziesiątego, jubileuszowego sezonu jednej z najbardziej prestiżowych serii rozgrywek e-sportowych. W tegorocznej edycji do oficjalnego zestawu tytułów dołączy popularna gra zespołowa Counter Strike: Global Offensive.

Intel Extreme Masters Katowice

Counter Strike: Global Offensive i League of Legends
Katowicki Spodek po raz kolejny odwiedzą najlepsi gracze na świecie. Będą oni walczyć o jedno z najcenniejszych trofeów w e-sporcie – puchar Intel Extreme Masters Katowice 2016. Do największych tegorocznych niespodzianek należy zaliczyć włączenie gry Counter Strike: Global Offensive do oficjalnych tytułów finału IEM. W poprzednich edycjach turnieje CS:GO organizowane były lokalnie przez firmy Intel i ESL, jako imprezy towarzyszące Intel Extreme Masters. Teraz, po kilku latach przerwy, popularna gra powróci na wielką scenę. W Katowicach odbędzie się także finałowy turniej Intel Extreme Masters w League of Legends, a o kolejnych, oficjalnych zawodach dowiemy się w późniejszym terminie.

Intel Extreme Masters Katowice

Finałowy przystanek turnieju i 350 tys. USD do wygrania
Finał Mistrzostw Świata Intel Extreme Masters Katowice 2016 zgromadzi w Spodku najlepszych na świecie graczy, wyłonionych na drodze eliminacji przeprowadzonych m.in. w Chinach, Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych. Łączna pula nagród to 350 tys. USD.

W League of Legends rywalizować będzie 8 zespołów – stawką jest 100 tys. dolarów nagrody, zaś o tytuł mistrzów Counter Strike: Global Offensive i 250 tys. dolarów powalczy 16 drużyn.

Intel Extreme Masters Katowice

Targi elektronicznej rozrywki IEM Expo
Obok pojedynków najlepszych graczy na świecie, w Katowicach na fanów gier komputerowych będą również czekać targi elektronicznej rozrywki IEM Expo, zorganizowane na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego, przylegającego do Spodka. Najwięksi światowi producenci sprzętu komputerowego zaprezentują tam swoje produkty. Organizatorzy zaplanowali ponadto liczne dodatkowe atrakcje, a także wydarzenia towarzyszące. Szczegółowe informacje na ich temat zostaną ujawnione w najbliższych tygodniach.

Intel Extreme Masters Katowice

Wstęp na imprezę
Wstęp na Intel Extreme Masters oraz Intel ESL Expo będzie bezpłatny. Z uwagi na dużą popularność imprezy, widzowie będą mieli możliwość kupienia biletów dających wcześniejszy wstęp na IEM. Ceny biletów wcześniejszego wstępu zostaną podane wkrótce.

Ekipa portalu PcMod.pl pojawi się na miejscu i będzie relacjonować wydarzenie.