Intel Extreme Masters Katowice 2015 to kolejna z rzędu impreza Intela w Polsce. Według organizatorów ma ona być bardzo przełomowa, ponieważ zwiększono dość znacznie teraz wystawowy. A wszystko dzięki możliwości wykorzystania dodatkowej przestrzeni, oferowanej przez halę EXPO Katowice w bezpośrednim sąsiedztwie Spodka. Po raz pierwszy w historii IEM będzie główną imprezą, a targi elektroniki dodatkiem do całej reszty. Według organizatorów może to być największa tego typu impreza w całej Europie.

Intel Extreme Masters Katowice 2015

Święto e-sportu i technologii Intel Extreme Masters Katowice 2015 zawita do Spodka w dniach 12 – 15 marca 2015 roku. Impreza w Polsce będzie ostatnim przystankiem serii turniejów, które odbędą się w sześciu krajach na sześciu kontynentach. Do katowickiego Spodka przyjadą największe gwiazdy e-sportu z całego świata. Rywalizować będą w turnieju League of Legends oraz StarCraft II: Heart of The Swarm. Łączna pula nagród pieniężnych w katowickim turnieju wyniesie 200 000 dolarów w gotówce.

George Woo – Event and Sponsorship Programs Manager w firmie Intel nie kryje radości:

Jestem bardzo szczęśliwy mogąc ponownie zorganizować finały Intel Extreme Masters w Polsce. Tutejsi kibice są niesamowici, dzięki nim wynieśliśmy igrzyska e-sportowe na jeszcze wyższy poziom.

Michał Blicharz, dyrektor zarządzający ds. Pro Gaming w ESL dodaje:

To dla nas krok milowy, by w jednym sezonie rozgrywki Intel Extreme Masters zagościły na dwóch olbrzymich arenach sportowych – stadionie SAP Center w San Jose i katowickim Spodku. Zapowiada się najbardziej ekscytujący sezon w historii IEM. Jestem niezwykle podekscytowany zbliżającymi się wydarzeniami.

Intel Extreme Masters Katowice

Już w ostatni dzień imprezy zobaczymy najlepsze na świecie żeńskie drużyny Counter-Strike: Global Offensive (dwie europejskie, jedna amerykańska oraz jedna drużyna z Polski). Zostaną wyłonione w drodze internetowych eliminacji. Dla każdego regionu przewidziano dedykowane kwalifikacje.