Intel Extreme Masters Katowice 2015 to kolejna z rzędu impreza Intela w Polsce. Według organizatorów ma ona być bardzo przełomowa, ponieważ zwiększono dość znacznie teraz wystawowy. A wszystko dzięki możliwości wykorzystania dodatkowej przestrzeni, oferowanej przez halę EXPO Katowice w bezpośrednim sąsiedztwie Spodka. Po raz pierwszy w historii IEM będzie główną imprezą, a targi elektroniki dodatkiem do całej reszty. Według organizatorów może to być największa tego typu impreza w całej Europie.

Intel Extreme Masters Katowice 2015

Święto e-sportu i technologii Intel Extreme Masters Katowice 2015 zawita do Spodka w dniach 12 – 15 marca 2015 roku. Impreza w Polsce będzie ostatnim przystankiem serii turniejów, które odbędą się w sześciu krajach na sześciu kontynentach. Do katowickiego Spodka przyjadą największe gwiazdy e-sportu z całego świata. Rywalizować będą w turnieju League of Legends oraz StarCraft II: Heart of The Swarm. Łączna pula nagród pieniężnych w katowickim turnieju wyniesie 200 000 dolarów w gotówce.

George Woo – Event and Sponsorship Programs Manager w firmie Intel nie kryje radości:

Jestem bardzo szczęśliwy mogąc ponownie zorganizować finały Intel Extreme Masters w Polsce. Tutejsi kibice są niesamowici, dzięki nim wynieśliśmy igrzyska e-sportowe na jeszcze wyższy poziom.

Michał Blicharz, dyrektor zarządzający ds. Pro Gaming w ESL dodaje:

To dla nas krok milowy, by w jednym sezonie rozgrywki Intel Extreme Masters zagościły na dwóch olbrzymich arenach sportowych – stadionie SAP Center w San Jose i katowickim Spodku. Zapowiada się najbardziej ekscytujący sezon w historii IEM. Jestem niezwykle podekscytowany zbliżającymi się wydarzeniami.

Intel Extreme Masters Katowice

Już w ostatni dzień imprezy zobaczymy najlepsze na świecie żeńskie drużyny Counter-Strike: Global Offensive (dwie europejskie, jedna amerykańska oraz jedna drużyna z Polski). Zostaną wyłonione w drodze internetowych eliminacji. Dla każdego regionu przewidziano dedykowane kwalifikacje.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułNVidia GeForce GTX 960, czyli Maxwell dla średniego segmentu
Następny artykułGPU-Z 0.8.2
Michał Olber
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.