Intel Compute Stick z układem Intel Atom x5-Z8300

0

Firma Intel wprowadziła na polski rynek nową generację miniaturowego komputera wielkości pendrive’a – Intel Compute Stick. Nowa wersja została oparta na najnowszym, czterordzeniowym procesorze Intel Atom x5-Z8300, z układem graficznym Intel HD Graphics. Na małej przestrzeni udało się zmieścić 2 GB pamięci operacyjnej, 32 GB pamięci masowej, dwa gniazda USB (3.0 i 2.0), gniazdo HDMI, moduły Wi-Fi i Bluetooth, slot na karty microSD. Za wysoką jakość multimediów odpowiadają układy Intel HD Graphics i Intel HD Audio.

Intel Compute Stick można podłączyć bezpośrednio do dowolnego telewizora albo ekranu z portem HDMI i wykorzystać jako bardzo mobilny komputer. Urządzenie działa pod kontrolą systemu Windows 10. Może być obsługiwany m.in. za pomocą bezpłatnej aplikacji Intel Remote Keyboard, zainstalowanej na dowolnym smartfonie lub tablecie.

Intel Compute Stick

Urządzenie można kupić już za 679 zł. W najbliższym czasie na rynku pojawią się również modele Intel Compute Stick z procesorami Intel Core M szóstej generacji.