InnoGames obchodzi pamięć astronauty Jurija Gagarina

0

Studio InnoGames obchodzi pamięć o astronaucie Jurij Gagarin, w postaci kilkudniowego eventu w grze Forge of Empires. Postać pierwszego człowieka w kosmosie jest znana wszystkim na świecie. Był swojego rodzaju pionierem, dzięki któremu rozpoczął się podbój kosmosu. Kilka dni temu, tj. 9 kwietnia Jurij Gagarin świętowałby swoje 82 urodziny, gdyby dożył tych lat. Wydarzenie w grze rozpoczęło się 8 kwietnia i potrwa do 15 kwietnia.

Forge of Empires

Gracze będą mogli poczuć się, jak prawdziwi odkrywcy kosmosu, wykonując 11 zadań. Podczas robienia każdej z misji, uczestnicy zapoznają się z ciekawymi faktami z życia astronauty. Oto jeden z cytatów:

W latach 30. XX wieku, każdy chłopiec był zafascynowany awiacją. Samoloty i helikoptery były wtedy najbardziej zaawansowaną technologią, a sowieccy piloci ustanawiali wiele rekordów. Gagarin starał się z całych sił, aby jego marzenie o zostaniu pilotem się spełniło.

Manuel Correia, Game Designer gry Forge of Empires tak komentuje cały pomysł:

Ostrożnie dobieramy kolejne historyczne postacie, których sylwetki przybliżamy graczom. Często są one nieco mniej znane, ale również bardzo ważne dla współczesnego społeczeństwa. Każda z nich przyczyniła się do rozwoju cywilizacji w niezwykle ważny sposób – co jest świetnym nawiązaniem do systemu ewolucji znanego graczom z Forge of Empires. Jurij Gagarin zainteresował nauką oraz eksploracją kosmosu całe pokolenia. Był pionierem, ale również osobą, która według nas zainspiruje naszych graczy.