Firma TP-Link wprowadziła do sprzedaży bezprzewodowy, dwuzakresowy, gigabitowy router Archer C7. Model ten posiada oficjalne wsparcie dla najnowszego standardu Wi-Fi – 802.11ac. Pierwszy zakres rozgłoszeniowy 2.4 GHz pozwala na przesyłanie danych z prędkością do 450 MB/s, natomiast 5 GHz oferuje przepustowość do 1300 Mb/s.

Dobrą jakość sygnału oraz duży zasięg zapewniają 3 zewnętrzne anteny o mocy 5 dBi dla pasma 5 GHz, oraz 3 wbudowane anteny dla częstotliwości 2.4 GHz. Z tyły urządzenia znajdziemy gigabitowy port WAN, 4 gigabitowe porty LAN, 2 x USB 2.0 z obsługą serwera druku i FTP. Przydatną funkcją jest opcja Guest Network, pozwalająca na utworzenie dodatkowej sieci bezprzewodowej, umożliwiającej gościom korzystanie z Internetu bez udzielania im dostępu do zasobów lokalnych.

Archer C7 objęty jest 24 miesięcznym okresem gwarancyjnym. Router dostępny jest w sprzedaży w sugerowanej cenie 599 zł brutto.


Poprzedni artykułTranscend SSD630 i SSD630I – nowe dyski do zastosowań przemysłowych
Następny artykułCooler Master Comforter Air, Comforter mini, NotePal XL oraz CM Storm SF-17 – podstawki chłodzące dla laptopów
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.