Philips szykuje się do wprowadzenia na rynek 24-calowego monitora medycznego C240P4QPYEW. Wyposażony jest w matrycę IPS o rozdzielczości 1920 x 1200, ze specjalną antybakteryjną powłoką, która hamuje rozwój bakterii oraz innych drobnoustrojów. Substancja tworząca powłokę, zgodna z JIS (Japoński Standard Przemysłowy) Z2801, obecna jest bezpośrednio w materiale użytym do konstrukcji obudowy.

Monitor obsługuje technologię wyświetlania obrazu Clinical-D, która zapewnia precyzję w czasie diagnostyki. Jest także zgodny z międzynarodowym standardem tworzenia, przechowywania i wyświetlania klinicznych obrazów i zdjęć – DICOM part 14, co gwarantuje wierne odwzorowanie skali szarości. Modele ten charakteryzuje się maksymalną jasnością na poziomie 300 cd/m2, dzięki czemu obraz na ekranie jest widoczny również w mocno oświetlonych pomieszczeniach

Podstawa monitora pozwala na regulację wysokości do 130 mm, obrót o 90 stopni, przechylenie w prawo lub lewo o 65 stopni oraz pochylenie w przód 5 stopni lub w tył o 20 stopni. Z wyjść sygnału znajdziemy: DisplayPort 1.2, DVI-D (cyfrowy, HDCP), VGA (analogowy), USB 2.0 x 4.

Philips C240P4QPYEW powinien pojawić się w ciągu najbliższych kilku miesięcy.


Poprzedni artykułCooler Master CM Storm Reaper – aluminiowy żniwiarz dla graczy
Następny artykułPhilips C271P4QPJEW – 27 calowy monitor medyczny z technologią Clinical-D i matrycą AMVA
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.