Microsoft ogłosił, że poczynając od systemu Windows 10, będzie udostępniał wsparcie jedynie dla najnowszych procesorów Intela, AMD i kilku innych producentów. Sprawa dotyczy głównie produktów Intela i ich najnowszych procesorów Skylake, na których Windows 10 działa wręcz fenomenalnie. Natomiast dla nadchodzących modeli Kaby Lake oraz AMD Bristol Ridge, tylko Windows 10 będzie miał zapewnione pełne wsparcie.

Reszta systemów, czyli Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1 odejdą w zapomnienie. Jednym z powodów jest chęć ujednolicenia wszystkiego oraz zapewnienie użytkownikom jak najlepszego wsparcia w kwestii dostarczanych technologii.

Warto także spojrzeć na drugi aspekt. Firma z Redmond chce się zabrać za aktualizowanie oprogramowania UEFI na wspieranych komputerach. Wszystkie aktualizacje miałyby się odbywać poprzez mechanizm Windows Update, podobnie jak się to ma ze sterownikami. Należy jednak przy tym pamiętać, że nie zawsze najnowsze wersje idą w parze ze stabilnością i gwarancją poprawnego działania. Szczególnie mogą ucierpieć na tym osoby posiadające Windows 10 Home Edition.


ŹRÓDŁOblogs.windows.com
Poprzedni artykułFractal Design przedstawia małą obudowę Define Nano S
Następny artykułIntel przedstawia procesory szóstej generacji Intel Core vPro z Intel Authenticate i Unite
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments