Cooler Master wprowadził do sprzedaży nowy system chłodzenia powietrzem dla procesorów – V8 GTS. Model ten zbudowany jest w oparciu o technologię Pionowej Komory Parowej (Horizontal Vapor Chamber – HVC), która dotychczas była wykorzystywana w niektórych modelach kart graficznych. Konstrukcja składa się z trzech radiatorów oraz ośmiu ciepłowodów, które umożliwiają szybkie odprowadzanie ciepła bezpośrednio z komory parowej umieszczonej nad procesorem. Wymiary całego radiator z komorą parową wynoszą 154 x 149.8 x 166.5 mm.

Skuteczny przepływ powietrza przez wysoki radiator zapewniają dwa duże wentylatory o średnicy 140 mm, posiadające nowoczesne łożyska POM (polioksymetylenowe), które gwarantują około 160 tys. godzin bezawaryjnej pracy. Obroty wentylatorów są regulowane automatycznie w zakresie 600 – 1,600 RPM, natomiast poziom generowanego szumu waha się od 16 do 36 dBA.

Kompatybilność z podstawkami procesorów:

  • Intel LGA: 2011, 1366, 1156, 1155, 1150, 775
  • AMD: FM2, FM1, AM3+, AM3, AM2

System chłodzenia Cooler Master V8 GTS jest dostępny w sprzedaży w sugerowanej cenie brutto wynoszącej 299 złotych. Produkt jest objęty 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym.


Poprzedni artykułKonkurs Gigabyte – zaprojektuj tapetę nawiązującą tematyką do gier FPS
Następny artykułAllBenchmark Catzilla 1.0 – nowy benchmark od polskich programistów
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.