Cooler Master dodał do swojej oferty obudowę COSMOS SE, która wyróżnia się unikalną konstrukcją. Posiada charakterystyczne delikatne łuki na krawędziach oraz solidne, aluminiowe uchwyty. Dużą zaletą obudowy są szerokie opcje wykorzystania różnego rodzaju systemów chłodzenia. Dla rozwiązań tradycyjnych mamy montowanie fabrycznie 4 wiatraki: dwa 120 mm z niebieskim LED na froncie (możliwość wyłączenia podświetlania za pomocą przycisku umieszczonego na przednim panelu), jeden 140 mm na górnym panelu oraz jeden 120 mm w tylnej części obudowy.

Aby wnętrze nie zbierało tyle kurzu, obudowa wykorzystuje rozbudowany system ukrywania kabli oraz wygodne w demontażu filtry przeciwkurzowe, które znajdują się na górnym, frontowym, dolny oraz bocznym panelu.

Obudowa COSMOS SE przystosowana jest do montażu 8 dysków HDD lub 18 SSD, w wyjmowanych klatkach. W obudowie zmieści się również karta graficzna o maksymalnej długości wynoszącej 395 mm oraz system chłodzenia CPU o wysokości do 175 mm. Dodatkowo istnieje możliwość instalacji aż trzech radiatorów jednocześnie (120, 280 i 360 mm).

Wymiary obudowy wynoszą 263.8 x 569.4 x 524.4 mm, a waga netto to 10.8 kg. Cooler Master COSMOS SE będzie dostępna w sprzedaży na początku października w sugerowanej cenie brutto wynoszącej 666 złotych. Produkt jest objęty 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym.


Poprzedni artykułAllBenchmark Catzilla 1.0 – nowy benchmark od polskich programistów
Następny artykułTranscend DDR3L-1600 R-DIMM LV – pamięci serwerowe o niskim napięciu
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.