Dzisiejszy mecz dla Illuminar Gaming wcale nie będzie należał do łatwych, a nawet można powiedzieć, że będzie trudny, bo i rywal wymagający, ale zawodnicy po wczorajszym meczu zapewne są zmotywowani i na pewno wiedzą, o jak dużą stawkę grają. Zacznijmy jednak od samego początku, bo jest o czym mówić.

Illuminar Gaming awans na DreamHack Open November 2020 wywalczyło sobie dzięki zwycięstwu podczas ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020. Kibice z pewnością cieszyli się, bo jest to jedyny zespół który będzie reprezentował Polskę na turnieju międzynarodowym, a sama ranga jest duża, bo turniej spod szyldu DreamHack, a te zawsze były ciekawe. Początkowo zastanawialiśmy się nad tym, jak w ogóle Illuminar Gaming rozpocznie swoją rywalizację podczas DreamHacka, poza tym, Janusz “Snax” Pogorzelski i jego koledzy poznali swojego pierwszego przeciwnika, którym było Gambit Esports i z którym Illuminar przegrało, ale już nawet nie chodzi o wynik, chociaż to też ale o grę, która zupełnie nie wyszła podopiecznym Adriana “IMD” Piepera. No trudno się mówi i trzeba grać dalej w drugim meczu, decydującym. Zasadniczo od momentu pierwszego przegranego meczu, wszystkie pozostałe były decydujące. Jednak przeciwko KOVA Esports już było znacznie lepiej, a Illuminar pokonało swoich rywali z Finlandii. 

Bardzo trudny mecz, ale jest awans

Wczorajszy mecz przeciwko Nemidze Gaming to było coś, czego nie spodziewaliśmy się. Dla polskiej formacji ta rywalizacja była bardzo trudna, szczególnie że białoruska drużyna zaprezentowała się świetnie, ale Illuminar jeszcze lepiej. Już na pierwszej mapie, którą było Vertigo mieliśmy dogrywkę, którą wygrali Polacy. Na drugiej mapie de_Nuke mieliśmy bardzo dobry obraz gry z obydwu stron, ale jednak lepsi okazali się być zawodnicy ze wschodu. Natomiast na mapie decydującej de_Mirage do końca nie było wiadomo, kto może tutaj wygrać, ale w końcówce lepiej zaprezentowali się Polacy i to oni awansowali do fazy play-off, w której rywalem będzie rosyjski Team Spirit.

Rosjanie faworytami

Dzisiejszy mecz dla Illuminar Gaming wcale nie będzie należał do łatwych, bo ich rywalem będzie zespół z regionu CIS – Team Spirit, który obecnie w rankingu prowadzonym przez portal HLTV.org zajmuje 16. miejsce, więc jest to dość wymagający przeciwnik, ale z drugiej strony w tej fazie turnieju nie ma łatwych rywali.

Illuminar Gaming vs. Team Spirit
Godz. 16:30
Transmisja: Polsat Games 2
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułIlluminar Gaming pokonało KOVA Esports na DreamHack Open November
Następny artykułLogitech G102 LIGHTSYNC – testy myszki z podświetleniem RGB
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.