Firma iiyama zaprezentowała nowy model monitora ProLite XUB2493HS-B1. Urządzenie wyposażono w 24 calową matrycę o rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Zastosowano tutaj technologię IPS oraz proporcje ekranu 16:9. Panel potrafi zapewnić szerokie kąty widzenia: 178 stopni w pionie oraz poziomie. Nowy model powstał z myślą o zastosowaniach biurowych. Jednakże gracze również mogą z niego skorzystać. A to dzięki niskiemu czasowi reakcji wynoszącemu zaledwie 4 ms.

Model ProLite XUB2493HS-B1 został wyposażony w ACR – Advanced Contrast Ratio. Funkcja ta pozwala na automatyczną regulację kontrastu i jasności w zależności od jego jasności. Prócz tego mamy jeszcze technologie Flicker-free redukcję niebieskiego światła.

Dużym plusem modelu ProLoite XUB2493HS-B1 jest regulowana podstawa. Można tutaj zmieniać wysokość w zakresie 130 mm. Dodatkowo użytkownik może skorzystać funkcji obrotu (90°; 45° w lewo; 45° w prawo) oraz pochyłu (21.5° w górę; 3.5° w dół).

Co ciekawe, monitor wyposażono w funkcję Pivot. Powinno to ucieszyć grafików oraz redaktorów tekstów. Znajdziemy również tutaj dwa głośniki o mocy 2W każdy oraz wyjście słuchawkowe.

Monitor ProLoite XUB2493HS-B jest dostępny w cenie 749 zł. Producent udziela 3 letniej gwarancji. Pod koniec sierpnia do sklepów trafi również model bez regulacji wysokości – ProLite XU2493HS-B1.


Poprzedni artykułDreamHack Masters Stockholm: Astralis pierwszym finalistą
Następny artykułDreamHack Masters Stockholm: Podsumowanie piątego dnia
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.