iiyama - logo

iiyama zaprezentowała 43-calowy monitor ProLite X4372UHSU-B1. Zastosowano w nim matrycę IPS o rozdzielczości 4K (3840×2160 pikseli) i 4ms czasie reakcji. Wspierane są technologie High Dynamic Range (HDR) oraz Overdrive. Pierwsza sprawia, że obraz w grach czy filmach jest jeszcze żywszy, a kolory bardziej nasycone. Druga natomiast poprawia ostrość dynamicznych scen, co również przydaje się w czasie rozgrywki.

Ze wspieranych technologii mamy także:

  • X-Res, dzięki której obraz zawsze wygląda żywo i naturalnie
  • Flicker Free i redukcji niebieskiego światła znacznie ogranicza zmęczenie oczu, nawet podczas wielogodzinnej pracy

Jedną z głównych zalet ProLite X4372UHSU-B1 jest funkcja PbP (picture-by-picture), pozwalająca na jednoczesne wyświetlanie obrazu z nawet czterech różnych sygnałów wejściowych. Otrzymujemy w ten sposób ekran podzielony na cztery okna, który odpowiada powierzchni roboczej czterech monitorów Full HD, ale pozbawiony jest irytujących ramek oraz gąszczy kabli, czyli typowych niedogodności wielomonitorowych zestawów. Nie zabrakło również wysokiej klasy głośników stereo oraz złącza słuchawkowego 3,5 mm.

Monitor ProLite X4372UHSU-B1 zamocować można na dowolnym uchwycie/ramieniu montażowym zgodnym ze standardem VESA, a jego podstawa pozwala na regulację pochylenia ekranu. Produkt jest już dostępny w sprzedaży w cenie SRP 2299 zł.