IHC Esports, zaskoczyło

0
90
IHC Esports
Fot. ESL/Adela Sznajder

Reprezentanci mongolskiej organizacji e-sportowej – IHC Esports w ostatnim czasie rywalizują w Europie. Na początku roku zagrali podczas Intel Extreme Masters Katowice 2023, natomiast wczoraj zakończyli rywalizację w ramach ESL Pro League Season 17. Na turnieju w Katowicach Azjaci zaprezentowali się naprawdę dobrze i zaskoczyli swoją ciekawą oraz pomysłową grą.

IHC Esports Intel Extreme Masters Katowice 2023 rozpoczęli grę od fazy Play-In, gdzie już w pierwszym meczu mieli spore problemy, aby móc przeciwstawić się zespołowi Cloud9, z którym ostatecznie przegrali, a nawet można powiedzieć, że byli zdominowani przez swoich rywali, bo mecz zakończył się rezultatem 16:5. Przegrana w tym meczu oznaczała grę w dolnej drabince przegranych, w którym następnym rywalem IHC Esports była formacja z przeciwnej strony globu, a dokładnie z Południowej Ameryki – Brazylii.

Mecz przeciwko paiN Gaming był wyrównany, ale to zawodnicy z Azji mogli cieszyć się z pewnego zwycięstwa wynikiem 2:0. Kolejnym rywalem podopiecznych Erdenedalai “maaRaa” Bayanbat był ponownie zespół z Brazylii, FURIA Esports. I tutaj było pierwsze, duże zaskoczenie ze strony IHC Esports, bo przed meczem nie byli faworytem, a mimo to potrafili przeciwstawić się swoim rywalom z Brazylii, wygrywając 2:1. Zwycięstwo przeciwko Brazylijczykom dało im awans do fazy grupowej.

W fazie grupowej w pierwszym meczu musieli uznać wyższość reprezentantów Team Liquid. O ile pierwsza mapa była wyrównana, ale zwycięstwo odnieśli Amerykanie, tak na drugiej Mareks „YEKINDAR” Galinskis i jego zespół był zdecydowanie lepszy i zdominował swojego oponenta. W rezultacie IHC przegrało z Team Liquid wynikiem 0:2. Z kolei w dolnej drabince przegranych, IHC Esports ponownie zaskoczyło swoją grą, pokonując Cloud9 po dwóch wyrównanych mapach wynikiem 2:0, a co za tym idzie eliminując swoich rywali z dalszego gry w turnieju Intel Extreme Masters Katowice 2023, następnym rywalem azjatyckiego zespołu było FaZe Clan, ale tutaj drużyna Finna „karrigana” Andersena była lepsza, zwyciężając wynikiem 2:0.

Jednak IHC Esports może być bardzo zadowolone ze swojej gry w Polsce, bo pokonali i wyeliminowali dwóch kandydatów do zwycięstwa całego turnieju, sprawiając niespodziankę i zaskoczyli dobrą grą.

Kolejną rywalizacją dla mongolskiej drużyny był występ w ramach ESL Pro League Season 17, ale tutaj IHC Esports nie zaprezentował się tak dobrze, jak na Intel Extreme Masters Katowice 2023. Bat-Enkh “kabal” Batbayar i jego koledzy wygrali tylko jeden mecz, przeciwko amerykańskiego Evil Geniuses, a pozostałe, pomimo dobrej i wyrównanej gry, przegrali, w rezultacie, odpadając.

Następnym turniejem dla IHC Esports będzie rywalizacja w ramach azjatyckich kwalifikacji RMR (Regional Major Rankings) do BLAST.tv Paris Major 2023.

Warto przeczytać: Intel Extreme Masters Katowice 2023 – relacja IEM Expo.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułNowy sezon PGE Dywizji Mistrzowskiej – Polska Liga Esportowa
Następny artykułMSI prezentuje nową klawiaturę gamingową – VIGOR GK71 SONIC
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj