Dzięki uprzejmości firmy HyperX otrzymałem do testów klawiaturę gamingową HyperX Alloy Origins. Jest to wytrzymała i kompaktowa klawiatura z niestandardowymi przełącznikami mechanicznymi HyperX. Do tego dochodzą podświetlane klawisze z widocznymi diodami LED oraz korpus wykonany z aluminium.

Do tej pory mieliśmy do czynienia z kilkoma modelami podświetlanych klawiatur: Trust GXT 860 Thura, Rapoo V500S VPRO, Cougar Aurora S oraz uRage M3chanical, uRAGE EXODUS 900 Mechanical. Jak była testowana klawiatura, jaką mam opinię po testach? Zapraszam do recenzji.

Opakowanie klawiatury

Klawiaturę dostałem w szczelnym pudełku w kolorach biało-czerwonych. Nie jest ono duże, ale bez problemów pomieściła całą klawiaturę. Na opakowaniu widzimy zdjęcie sprzętu, logo firmy oraz informacje dotyczące tego, z czym kompatybilna jest klawiatura.

Na przodzie opakowania znajdziemy informację, że firma HyperX jest oficjalnym sponsorem Intel Extreme Masters, gry Rainbow Six: Siege, a także znanych na świecie drużyn e-sportowych, takich jak amerykańskie Cloud9 oraz ukraińskie Natus Vincere.

HyperX Alloy Origins - opakowanie

Na tylnej części opakowania znajduje się natomiast szczegółowa budowa klawiatury, a także informacje w różnych językach, co znajduje się w środku.

Kiedy otworzyłem opakowanie, zobaczyłem bardzo szczelnie zapakowaną klawiaturę. Szczególną uwagę zwróciłem na to, że nie jest “rzucona” do opakowania, ale w nim znajduje się podkładka pod klawiaturę, na której jest sprzęt.

Budowa klawiatury

Klawiatura HyperX Alloy Origins jest klawiaturą mechaniczną, wykonaną z aluminium w kolorze czarnym. Wspomniane tworzywo wykorzystuje się m.in. w lotnictwie. Kiedy ją unosiłem, czułem ciężar, ale nie przeszkadzało mi to. Dzięki temu urządzenie nie przesuwa się i jest stabilne na biurku.

HyperX Alloy Origins - korpus

Przyciski wyraźnie odstają od klawiatury, są wysoko zbudowane. Każdy z nich ma niezależne diody LED do podświetlenia. Wymiary urządzenia wynoszą: 442.5 x 132.5 x 36.39 mm, a waga to 1075 gramów.

Klawiatura wyposażona została w kabel USB typu C, który można odłączyć. Ułatwia to znacznie transport oraz jest wygodną opcją, jak chcemy wyczyścić urządzenie. Przewód ma dobrej jakości oplot, a jego długość wynosi 1.8 metra. Na końcu znajduje się USB Typu A.

Numery F1 – F12 oraz dwie strzałki mają dodatkowo różne wbudowane funkcje, co pozwala na wygodniejszą pracę. Ciekawostką są klawisze F1 – F3, które umożliwiają zapisanie aż 3 różnych profili podświetlenia, bezpośrednio w pamięci klawiatury.

HyperX Alloy Origins - profile

Nachylenie

Dla mnie bardzo ważny jest komfort pisania, a więc trójstopniowa regulacja w takiej klawiaturze jest potrzebna. HyperX Alloy Origins posiada trzy stopnie regulacji nachylenia: 3, 7 oraz 11.

HyperX Alloy Origins - nachylenie

Przełączniki mechaniczne

HyperX Alloy Origins ma mechaniczne przełączniki HyperX, występujące w trzech odmianach: czerwone, niebieskie i seledynowe. Klawisze HyperX używane w klawiaturach Alloy Origins mają skok i siłę aktywacji dobrane specjalnie dla graczy.  Ich żywotność obliczana jest na około 80 milionów uderzeń.

HyperX Alloy Origins - przełączniki mechaniczne

 

HyperX NGenuity – oprogramowanie do klawiatury i nie tylko

Jest to nic innego, jak oprogramowanie które możemy sobie dostosować pod produkty HyperX do użytku własnego. Oprogramowanie spełnia następujące funkcje:

 • konfigurowanie podświetlenia i efektów,
 • tworzenie i zapisywanie makr oraz powiązań klawiszy,
 • dostosowywanie czułości myszy (DPI),
 • biblioteka ustawień profilowych,
 • dostosowywanie klawiatury w trybie gry.

Podświetlenie RGB

Kiedy podłączyłem klawiaturę do komputera, pojawiły się bardzo ładne efekty świetlne. Nie ma tutaj przeważającej części danego koloru: niebieski, fioletowy, różowy, jasnozielony. Podświetlenie rozmieszczone jest na całej klawiaturze od lewej do prawej strony.

Jak wyszły testy klawiatury?

Klawiaturę HyperX Alloy Origins testowałem głównie w grze Counter-Strike: Global Offensive. Podczas samej rozgrywki grało mi się bardzo dobrze, komfortowo. Natomiast, jeśli chodzi o pisanie na klawiaturze, pisze się komfortowo, szybko.

Klawiaturę HyperX Alloy Origins testowałem przez ponad miesiąc i w tym czasie, zdołałem się dokładnie zapoznać z wadami oraz zaletami. Na plus zasługuje wytrzymała konstrukcja klawiatury. Do tego dołączone wielostrefowe podświetlenie pozwala na sporo konfiguracji. Duży plus dla producenta za brak konieczności dodatkowego oprogramowania.

Z minusów, jak dla mnie to małe zastosowanie przy codziennym graniu. Po pewnym czasie przycisk “Tab” oraz “Windows” zaczęły działać trochę “ciężej”, a nie jak to było na początku, czyli szybko. Uważam, że klawiatura jak najbardziej nadaje się do grania, jak i do pracy biurowej, tak więc jest to sprzęt o możliwościach wielofunkcyjnych.

Zalety

 • Wytrzymała konstrukcja klawiatury z aluminium
 • Wielostrefowe podświetlenie RGB LED
 • Dodatkowe klawisze multimedialne
 • Wbudowane profile podświetlenia
 • Trzystopniowa regulacja nachylenia położenia
 • Trzy rodzaje przełączników HyperX
 • Odłączany przewód USB

Minusy:

 • Brak podkładki pod nadgarstki

Za wypożyczenie sprzętu dziękujemy firmie HyperX Polska.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułZnamy wszystkie drużyny, które zagrają na ESL One: Cologne 2020 w Internecie
Następny artykułĆwierćfinał Eden Arena: Malta Vibes Cup 4, Illuminar Gaming zagra z Team LDLC
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

2 KOMENTARZE

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.