Heroes of the Storm – zdolności talenty bohatera Hanzo

0

Jakiś czas temu Blizzard zapowiedział dwóch nowych bohaterów w grze Heroes of the Storm: Hanzo i Alexstraza. Dzisiaj przedstawimy tego pierwszego. Hanzo Shimada to mistrz łucznictwa i utalentowany zabójca. Bohater występuje w grze Overwatch. Atakujący z dystansu Zabójca, specjalizujący się w zwiadzie i skutecznej eliminacji przeciwników.

Zdolności podstawowe

 • Łuk Burzy (Q)
  • Aktywuj, aby napiąć łuk i naładować strzałę, która zadaje 270 pkt. obrażeń pierwszemu trafionemu przeciwnikowi. Zasięg Łuku Burzy wzrasta w miarę podtrzymywania.
   • Czas odnowienia: 4 sek.
   • Koszt: 15 pkt. many
 • Strzała Rozpryskowa (W)
  • Hanzo wystrzeliwuje strzałę, która zadaje 85 pkt. obrażeń pierwszemu trafionemu wrogiemu bohaterowi. Strzała Rozpryskowa może zderzyć się z przeszkodą lub z budowlą, rozszczepiając się na kolejne 5 strzał. Strzały te pokonują dodatkową odległość i rykoszetują do 4 razy, a każda z nich zadaje 85 pkt. obrażeń pierwszemu trafionemu przeciwnikowi.
   • Czas odnowienia: 8 sek.
   • Koszt: 40 pkt. many
 • Strzała Soniczna (E)
  • Hanzo wystrzeliwuje strzałę, która zapewnia pole widzenia na rozległym obszarze na 8 sek. Wrogowie znajdujący się w jego obrębie zostają ujawnieni na 1 sek. Jeśli Strzała Soniczna trafi przeciwnika, zadaje mu 150 pkt. obrażeń i podąża za nim.
   • Czas odnowienia: 20 sek.
   • Koszt: 50 pkt. many

Cecha

 • Wrodzona Zwinność (D)
  • Hanzo może przeskakiwać ponad nieprzekraczalnymi przeszkodami na mapie oraz budowlami aż do maksymalnego zasięgu.
   • Czas odnowienia: 25 sek.

Zdolności bohaterskie

 • Smoczy Strzał (R1)
  • Po upływie 1,5 sek. Hanzo przyzywa dwa Duchy Smoków, które ruszają naprzód, zadając wrogim bohaterom na ich obszarze działania 52 pkt. obrażeń co 0,25 sek. Wrogowie znajdujący się w centrum działania efektu otrzymują 150% obrażeń.
   • Czas odnowienia: 100 sek.
   • Koszt: 100 pkt. many
 • Smocza Furia (R2)
  • Hanzo wystrzeliwuje pocisk, który przemierza pole bitwy. Po trafieniu wrogiego bohatera pocisk wybucha, zadaje 100 pkt. obrażeń wszystkim pobliskim przeciwnikom oraz ogłusza ich na 0,5 sek. Gdy pocisk przemierzy średnią odległość, zadawane obrażenia wzrastają do 200 pkt., a efekt ogłuszenia wydłuża się do 1,25 sek. Gdy pocisk przemierzy dużą odległość, zadawane obrażenia wzrastają do 350 pkt., a efekt ogłuszenia wydłuża się do 2 sek.
   • Czas odnowienia: 70 sek.
   • Koszt: 90 pkt. many

Talenty

Poziom bohatera (Ranga)TalentOpis
1[Q] Cel ĆwiczebnyZadanie: Traf wszystkich wrogich bohaterów strzałą z Łuku Burzy.

Nagroda: Po trafieniu każdego wrogiego bohatera strzałą z Łuku Burzy jego zasięg wzrasta o 30%.

Nagroda: Po trafieniu każdego wrogiego bohatera strzałą z Łuku Burzy 3 razy jego obrażenia wzrastają o 100%.

1[W] Kąt Padania                Zadanie: Traf bohatera wieloma strzałami z pojedynczego użycia Strzały Rozpryskowej 20 razy. Po drugim trafieniu każde kolejne celne trafienie strzałą będzie naliczało się jako postęp zadania.

Nagroda: Po pierwszym zderzeniu Strzały Rozpryskowej z przeszkodą otrzymujesz kolejne 2 strzały.

1OdkupienieZadanie: Co 2 atak podstawowy wymierzony w tego samego bohatera w ciągu 10 sek. zapewnia 1 ładunek Odkupienia. Efekt ten kumuluje się maksymalnie 12 razy. Śmierć zmniejsza ładunek Odkupienia o 3. Hanzo może stracić ładunki Odkupienia nawet przy ich maksymalnej kumulacji.

Nagroda: Hanzo zyska premię 50% do szybkości ataku, gdy osiągnie 12 ładunków Odkupienia.

4[Q] Wybuchające StrzałyPo trafieniu stronnika lub potwora strzała z Łuku Burzy zadaje 100% swoich obrażeń przeciwnikom znajdującym się wokół jej celu.
4[W] Ząbkowane StrzałyStrzała Rozpryskowa zadaje stronnikom, najemnikom i potworom obrażenia zwiększone o 150%.
4Pełne SkupienieAtaki podstawowe natychmiast zabijają stronników. Zabójstwa te zwiększają zasięg ataków podstawowych Hanzo o 2 na 3 sek.
7[Q] Dziurawiące StrzałyAtaki podstawowe i Łuk Burzy zadają dodatkowo 250% obrażeń osłonom bohaterów.
7[W] Niezrównany ŁucznikKoszt many Strzały Rozpryskowej zostaje obniżony z 40 do 20 pkt. Ataki podstawowe skracają czas odnowienia Strzały Rozpryskowej o 4 sek.
7[Q] Smoczy GłódTrafienie bohatera strzałą z Łuku Burzy zapewnia premię 5% do mocy zaklęć na 10 sek., maksymalnie do 20%.
10[R1] Smoczy StrzałPo upływie 1,5 sek. Hanzo przyzywa dwa Duchy Smoków, które ruszają naprzód, zadając wrogim bohaterom na ich obszarze działania 52 pkt. obrażeń co 0,25 sek. Wrogowie znajdujący się w centrum działania efektu otrzymują 150% obrażeń.
10[R2] Smocza FuriaHanzo wystrzeliwuje pocisk, który przemierza pole bitwy. Po trafieniu wrogiego bohatera pocisk wybucha, zadaje 100 pkt. obrażeń wszystkim pobliskim przeciwnikom oraz ogłusza ich na 0,5 sek. Gdy pocisk przemierzy średnią odległość, zadawane obrażenia wzrastają do 200 pkt., a efekt ogłuszenia wydłuża się do 1,25 sek. Gdy pocisk przemierzy dużą odległość, zadawane obrażenia wzrastają do 350 pkt., a efekt ogłuszenia wydłuża się do 2 sek.
13[Q] Bystry BiegTrafienie bohatera strzałą z Łuku Burzy zapewnia premię 10% do szybkości ruchu na 6 sek., maksymalnie do 30%.
13[Cecha] Zabójca NinjaTrafianie bohaterów strzałą z Łuku Burzy skraca czas odnowienia Wrodzonej Zwinności o 10 sek. Ponadto udział w zabiciu bohatera resetuje czas odnowienia Wrodzonej Zwinności.
13Łucznictwo KonneDosiadając wierzchowca Hanzo zyskuje premię 30% do szybkości ruchu na 5 sek. Użycie Wrodzonej Zwinności powoduje, że bohater natychmiast dosiada wierzchowca.
16Perfekcyjna TechnikaTrafianie bohaterów strzałą z Łuku Burzy zwiększa obrażenia od kolejnego ataku podstawowego Hanzo wykonanego w ciągu 5 sek. o 25%. Ataki podstawowe wymierzone w bohaterów zwiększają o 25% obrażenia od następnego użycia Łuku Burzy wykonanego w ciągu 5 sek.
16[Q/W] Przebijające StrzałyŁuk Burzy i Strzała Rozpryskowa przebijają cel, trafiając dodatkowego przeciwnika. Ponadto Strzała Rozpryskowa może przebić 1 przeciwnika za każdym razem, gdy rykoszetuje.
16[W] Pogromca OlbrzymówWrodzy bohaterowie trafieni Strzałą Rozpryskową i atakami podstawowymi otrzymują dodatkowo obrażenia równe 1,25% ich maksymalnego zdrowia.
20[R1] Przebudzenie SmokaTrafienie bohatera strzałą z Łuku Burzy, Strzałą Rozpryskową lub atakiem podstawowym skraca czas odnowienia Smoczego Strzału o 5 sek.
20[R2] Najlepsze ZagranieGdy strzała Smoczej Furii jest w locie lub minęło maksymalnie 2 sek. od trafienia przez nią celu, aktywuj ją ponownie, aby Hanzo teleportował się do niej i odskoczył w tył. Jeśli zostanie użyta po trafieniu celu, Hanzo wystrzeli strzały, które zadają 120 pkt. obrażeń każdemu zranionemu celowi. Hanzo zyskuje nieustępliwość podczas Najlepszego Zagrania.
20[W] Zaostrzone GrotyStrzała Rozpryskowa ogranicza maksymalną wartość pancerza trafionych bohaterów do 0 pkt. na 5 sek.
20[E] Strzał w DziesiątkęZwiększa szybkość Strzały Sonicznej i promień centrum jej efektu o 100%. Ponadto bohaterowie znajdujący się w centrum efektu Strzały Sonicznej zostają ogłuszeni na 1 sek.