Popularne MMORPG od studia ArenaNet, Guild Wars 2, otrzyma już w najbliższy wtorek kolejny, czwarty epizod kampanii Living World 4. Najnowszy odcinek przygód grupy Dragon’s Guard ma nosić tytuł A Star to Guide Us.

Swego rodzaju tradycją studia ArenaNet jest wydawanie co raz to nowszej zawartości do swojego wciąż bijącego rekordy popularności MMORPG. Ta wydawana jest w formie kolejnych epizodów kampanii Living World, która ma służyć jako dopowiedzenie fabularne między obecnymi a przyszłymi dodatkami do Guild Wars 2.

Poza samą kampanią fabularną, główną zawartością ma być nowa mapa. Będzie to znana z dodatku Nightfall do pierwszej odsłony gry kraina Jahai Bluffs. W chwili trwania akcji z dwójki, ziemie te są nadgryzione zarówno zębem czasu jak i… sługami smoka Kralkatorrika. Tradycyjnie przy okazji odblokowania nowej krainy, będziemy mogli liczyć na sporą liczbę dodatkowych misji oraz meta-eventów.

Miłośnicy raidów w najnowszym Living World będą mogli zapuścić się w bardzo nietypowe miejsce, gdyż do środka… Mystic Forge’a! A to wszystko w najnowszym raidzie Mythwright Gambit.

Dla osób zainteresowanych ubiorem swoich czempionów również przygotowano coś miłego. Po przejściu misji fabularnych, gracze będą mogli uzyskać dostęp do nowego rodzaju ubrań – Elegy.

Kategorie pancerza kolejno od lewej: Medium, Light oraz Heavy.

Co wytrwalsi gracze będą mogli pokusić się o zdobycie nowego legendarnego Sceptera: Xiuquatl.

Ostatnią znaczącą zmianą ma być dodanie specjalnej domowej instancji, która będzie służyła za „bazę wypadową” do zawartości z pozostałych epizodów: Sun’s Refuge.

Ostatnią zmianą ma być możliwość pozyskania kolejnej Mastery, pozwalającej naszym wierzchowcom szybciej odzyskiwać wytrzymałość.

Epizod A Star to Guide Us będzie miał premierę już we wtorek, 18 września w godzinach wczesnowieczornych. W celu odblokowania nowej zawartości za darmo wystarczy zalogować się co najmniej raz do gry w okresie od dnia premiery aż do czasu wydania kolejnego epizodu. Po tym czasie czwarty epizod będzie dostępny wyłącznie do kupienia w Gem Store za 200 gemów (równowartość około 72 golda lub 2.50$ w chwili pisania niniejszego wpisu). Zawartość może odblokować każdy, lecz do rozegrania nowych misji wymagane jest posiadanie dodatku Path of Fire.

Guild Wars 2 dostępne jest do wypróbowania za darmo na oficjalnej stronie gry. Poza opcjonalnymi dodatkami, całość rozgrywki oparta jest na modelu free2play.


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.