World of Warcraft Classic kilka dni temu został oficjalnie uruchomiony na światowych serwerach. Blizzard jest bardzo dumny z tego i zaprasza nowych oraz obecnych graczy do spróbowania swoich sił w klasycznej odsłonie gry. Warto nadmienić, że całość została zrekonstruowana od nowa i odzwierciedla stan z 2006 roku. Mowa tutaj o aktualizacji 1.12.0 o nazwie Drums of War. Kolejne elementy będą dodawane na podstawie aktywności graczy.

Wśród kolejno implementowanych funkcji znajdą się m.in. ikoniczne rajdy, takie jak Leże Czarnoskrzydłego, Zul’Gurub, czy Naxxramas. Dodane zostaną również areny walki PvP, w tym Wąwóz Wojennej Pieśni (Warsong Gulch), Kotlina Aratorska (Arathi Basin), czy też klasyczna wersja Doliny Alterak (Alterac Valley). Udostępnione zostaną również ograniczone czasowo wydarzenia, które będą wymagały zaangażowania wszystkich graczy na serwerze, takie jak działania wojenne w Ahn’Qiraj lub Inwazja Plagi.

Znane Azeroth sprzed 15 lat różni się bardzo od tego obecnego. Świat jest pełen cudów i niebezpieczeństw. Będzie można spotkać takich złoczyńców, jak Ragnaros – Władcę Ognia czy Arcylisza Kel’Thuzad-a.

Tutaj warto również wspomnieć o tym, że World of Warcraf Classic wymaga od graczy znacznie więcej niż dzisiejsza wersja gry. Więzi wewnątrz społeczności są niezwykle ważne – gracze z danego serwera muszą sami organizować rajdy i podziemia, a pokonanie najtrudniejszych lokacji może wymagać nawet 40 dobrze skoordynowanych i zaangażowanych bohaterów. Nie ma tych ułatwień, co zostały wprowadzone na przestrzeni ostatnich dodatków.

Wznieśmy toast za wspólne 15 lat

Rekordowa widownia na Twitchu w dniu premiery!

W dniu premiery gry World of Warcraft Classic transmisję na żywo oglądało 1 165 793 widzów jednocześnie. Jest to nowy rekord widowni na Twitchu. Po 24 godzinach transmisje obejrzało łącznie 6.1 miliona widzów.

A oto nasz stream z beta wersji Worlf of Warcraft Classic.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments