Marcin Iwiński (CD Projekt RED) podczas rozmowy z Arturem Kurasińskim (Muse) na InfoShare 2016 oznajmił, że gra Wiedźmin 3 została sprzedana w 10 milionach egzemplarzy na całym świecie. Liczba ta jest naprawdę ogromna, jak na polską firmę, ponieważ łącznie cała marka Wiedźmin rozeszła się w 20 milionach kopii. Tym samym, dzięki grze Wiedźmin 3 zwiększyły się wpływy ponad dwukrotnie.

Marcin Iwiński zauważa, że nigdy nie spodziewał się takie sukcesu. Przypomnijmy, że już przy tworzeniu gry Wiedźmin studio borykało się z problemami finansowymi. I gdyby nie jeden inwestor – Zbigniew Jakubas, to cała seria mogłaby nigdy nie powstać. A w ostatnim czasie sama gra otrzymała aż 250 nagród za najlepszą produkcję 2015 roku.


Poprzedni artykułTim Sweeney – fotorealistyczna grafika wymaga 40 TFLOPSów mocy
Następny artykułnVidia wprowadza do sprzedaży GeForce GTX 1060
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.