Western Digital wprowadziło do sprzedaży My Passport Ultra. Nowe dyski wyróżniają się stylowym wyglądem, który powstał we współpracy z firmą projektową fuseproject i jej głównym projektantem – Yves Beharem. Dyski dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych: czarno-szarym oraz biało-złotym. Posiadają niewielki rozmiar i mieszczą się bez problemów w dłogi, kieszeni lub torebce.

WD My Passport Ultra posiada oprogramowanie WD Backup, WD Discovery, które ułatwiają tworzenie kopii zapasowych plików, zdjęć i filmów. Dysk oferuje też 256-bitowe sprzętowe szyfrowanie AES oraz oprogramowanie WD Security pozwalające na zabezpieczenie poufnych treści. Użytkownicy mogą zdefiniować własne hasło i skonfigurować szyfrowanie i ochronę danych.

Dysk My Passport Ultra jest objęty 3-letnią ograniczoną gwarancją – można go kupić na stronie wd.com, a także u wybranych sprzedawców i dystrybutorów na całym świecie. Sugerowana cena detaliczna (MSRP) to $79.99 za wersję 1TB, $99.99 za 2TB, $129.99 za 3TB oraz $139.99 za dysk o pojemności 4TB.


Poprzedni artykułKingston KC1000 NVMe PCIe – dysk SSD dla najbardziej wymagających
Następny artykułShadow Warrior Classic Complete za darmo na GOG.com
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.