Firma Ubisoft oficjalnie udostępniła grę Watch Dogs 2. Kontynuacja przeniesie nas z Chicago do San Francisco, a dodatkowo zagramy całkowicie nowym bohaterem o imieniu Marcus Holloway. W świecie Watch Dogs 2 funkcjonuje system ctOS, który pozwala na zarządzanie infrastrukturą oraz monitoring miejski. Co ciekawe, już od samego początku jesteśmy uważani za przestępcę przez system ctOS i musimy się ukrywać. W tym czasie dołączamy do grupy hakerskiej o nazwie Dedsec, która za cel postawiła sobie włamanie się do miejskiego systemu i przejęcie nad nim kontroli.

Ubisoft przygotowało łącznie sześć wersji gry:

 • Standardowa edycja – 60 dolarów oraz dodatek Zodiac Killer Mission
 • Deluxe Edition – 70 dolarów, pakiety personalizacji, dodatek Zodiac Killer Mission
 • Gold Limited Edition – 100 dolarów, pakiety personalizacji, dodatek Zodiac Killer Mission, przepustka sezonowa

Prócz tego pojawi się odmiana Collector’s Edition dla wszystkich trzech edycji, z opcją robota działającego z aplikacji i kosztować będzie odpowiednio: 110, 120 i 150 dolarów.

Do dyspozycji prócz smartfona oddano również laptopa, mały dwukołowy pojazd i latającego drona. Ciekawostką jest opcja włamania się do samochodu i zmuszenia go do ruszenia w zadanym kierunku. Wprowadzono również pułapki, które mają wspomóc w misjach.

Na koniec najlepsze, czyli tryb współpracy z innymi graczami. Można wybrać wspólne misje i zrobić je w bardzo ciekawym stylu. Można także pobawić się w ściganego, czyli jeden gracz ucieka, a 4 innych go ściga. Wszystkie chwyty są dozwolone.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows 7, Windows 8.1 lub Windows 10 (64 bitowe)
 • Procesor: Intel Core i5-2400S lub AMD FX-6120
 • Pamięć operacyjna: 6 GB
 • Karta graficzna: nVidia GeForce GTX 660 lub AMD Radeon HD 7870 z 2 GB pamięci
 • Dysk twardy: 50 GB wolnego miejsca
 • Akcesoria: obsługa kontrolerów Microsoft XBox oraz Sony Dual Shock 4

Zalecana konfiguracja:

 • System operacyjny: Windows 7, Windows 8.1 lub Windows 10 (64 bitowe)
 • Procesor: Intel Core i5-3470 lub AMD FX-8120
 • Pamięć operacyjna: 8 GB
 • Karta graficzna: nVidia GeForce GTX 780 (3 GB pamięci), GeForce GTX 970 (4 GB), GeForce GTX 1060 (3 GB) lub AMD Radeon R9 290 (4 GB)
 • Dysk twardy: 50 GB wolnego miejsca
 • Akcesoria: obsługa kontrolerów Microsoft Xbox oraz Dual Shock 4

Warto wspomnieć o obsłudze rozdzielczości 4K oraz wsparciu dla trybu SLI i CrossfireX.

Watch Dogs 2

Watch Dogs 2 posiada 20 ustawień graficznych. Od HBAO+ (Horizon Based Ambient Occlusion) zapewniającej bardziej dokładne i realistyczne oświetlenie, przez debiutującą funkcję TXAA 3.0 (Temporal Anti-Aliasing) dbającej o gładkie i wyraźne krawędzie. Po HFTS (Hybrid Frustum Traced Shadows), która powoduje, że cienie wyglądają jak prawdziwe. Specjalnie przygotowany przewodnik przez ustawienia graficzne oraz ich wpływ na wydajność dokładnie omawia każdą funkcję wraz z przykładowymi zrzutami ekranu.

Aby doświadczyć jak najlepszych wrażeń z rozgrywki w rozdzielczości Full HD (1080P) Ubisoft rekomenduje zastosowanie karty GeForce GTX 1060. Zabawę w rozdzielczościach 1440P oraz 4K z wysokim detalami obrazu zapewnią odpowiednio karty GeForce GTX 1070 or GTX 1080. Ubisoft oferuje tekstury 4K jako darmowy dodatek do gry (DLC).


Poprzedni artykułnVidia GeForce Game Ready Driver 376.09 dedykowane Watch Dogs 2
Następny artykułPoint of View ogłasza upadłość. Z rynku znika ważny partner nVidia
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments