Valve, jako pierwsza firma na świecie wychodzi z inicjatywą oglądania meczy gry DOTA 2 w wirtualnej rzeczywistości. O nowym trybie pisaliśmy już w kwietniu, kiedy to Valve i HTC zaprezentowali wspólnie tryb wirtualnej rzeczywistości w trybie obserwatora w grze DOTA 2, przy użyciu okularów HTC Vive. Oczywiście cała inicjatywa ma związek z nadchodzącymi mistrzostwami DOTA 2 The International, które rozpoczną się już 3 sierpnia. Poniżej filmik, przedstawiający, jak to wygląda.

Osobiście musimy przyznać, że efekt jest oszałamiający. Kamera jest na tyle dowolna, że możemy znaleźć się na mapie w dowolnym miejscu i oglądać z dowolnej perspektywy. Niestety, ale cena aby móc w tym uczestniczyć jest również duża. Cały zestaw, czyli komputer i okulary to koszt prawie 7000 zł. Oby szybko się to upowszechniło 🙂


Poprzedni artykułAMD Radeon Software Crimson 16.7.3
Następny artykułSCS Software pokazuje zdjęcia z La Rochelle z dodatku Vive La France
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.