Studio Night Dive poinformowało, że udało się uzbierać wymaganą kwotę pieniędzy na ukończenie remasteru gry System Shock. Ten znany wszystkim klasyczny już tytuł przenosi gracza do roku 2074, gdzie światem władają megakorporacje. Gracz wciela się w bezimiennego hakera, który pod przymusem zostaje umieszczony na stacji kosmicznej Citadel, orbitującej wokół Saturna. Obecnie kwota wynosi 970 000 dolarów i stale rośnie.

Czy studiu Night Dive uda się uzbierać kolejne pułapy pieniężne? Tego dowiemy się w ciągu najbliższych 16 dni. Tymczasem System Shock ma posiadać nie tylko odświeżoną grafikę, ale twórcy zapowiadają ulepszenie wielu elementów gry. Warto nadmienić, że do pracy nad grą zaangażowano Chrisa Avellone, znanego z gier Star Wars: Knights of The Old Republic 2 i Fallout 2.

Gra ma zostać wydana na systemy Windows i OS X. Będzie dostępna na platformach Steam, GOG.com oraz Humble. Stworzona zostanie cała nowa oprawa muzyczna, która nada jeszcze większego tragizmu sytuacji, w jakiej znajduje się nasz bohater.


ŹRÓDŁOkickstarter.com
Poprzedni artykułAMD ujawnia specyfikację karty Radeon RX 460
Następny artykułOpublikowano filmik dotyczący budowniczych w Civilization VI
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.