Firefly Studios udostępniło krótki film, w którym deweloperzy opowiadają o nadchodzącej grze Stronghold: Warlords. Tytuł ma być ukłonem w stronę fanów serii. Prócz udoskonalenia samej gry, w stosunku do poprzedniczek, twórcy chcą przywrócić kilka funkcji z pierwowzorów. Mowa tutaj choćby o drabiniarzach, czy wieżach oblężniczych. Poprawiono także kontrolę jednostek oraz budowanie murów. Uwagi te zostały wzięte od graczy, którzy mieli okazję ogrywać Stronghold: Crusader 2.

Firefly Studios planuje powrócić do budowania murów, opartych na siatce i które można tworzyć na różnych nierównościach terenu. Prócz tego pojawi się udoskonalone rozmieszczanie jednostek oraz kolizje z obiektami. Wróci także nasz ukochany skryba, który dawał różnego rodzaju informacje. Nie zabraknie także systemu dobrego i złego władcy. Ma to wzmacniać nasze jednostki na polu bitwy oraz stymulować mieszkańców do pracy.

Akcja Stronghold: Warlords ma się dziać na Dalekim Wschodzie. Gracz będzie miała okazję poznać wydarzenia historyczne od III wiek przed naszą erą, do aż 1200 roku. Do dyspozycji zostaną oddane takie nacje jak Chiny, Japonia, Mongolia oraz Wietnam. Będzie to zatem duże urozmaicenie, jeżeli chodzi całą serię gier Stronghold. Premiera gry została zaplanowana na 2020 rok.


Poprzedni artykułCorsair VENGEANCE RGB PRO DDR4 – pamięci z LED
Następny artykułCORSAIR K83 Wireless Entertainment – bezprzewodowa klawiatura multimedialna
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.