Cloud Imperium Games poinformowało kilka dni temu, że przeszło w grach Star Citizen i Squadron 42 na silnik gry Amazon Lumberyard. Powodem takiej decyzji są zalety nowego silnika. Posiada on domyślnie wbudowane funkcje sieciowe, takie jak obliczenia w chmurze i obsługa serwerów AWS Cloud. Prócz tego jest on w pełni darmowy oraz zapewnia wsparcie dla strumieniowania filmów przez Twitch.

Star Citizen Alpha 2.6 został niedawno wydany i już posiada silnik Lumberyard. Grając w grę w obecnym etapie nie zauważy się praktycznie żadnych różnic w wyglądzie grafiki. Jak zapewnia Chris Roberts nie odbije się to w żadnym stopniu na dalszym rozwoju gry, a cała migracja jest już praktycznie na ukończeniu. Współpraca z Amazonem trwała od blisko roku czasu i nikt o niczym nie wiedział. Być może to było głównym powodem nie wypuszczenia Squadronu 42 i ciągłe zapewnianie o ulepszaniu produktu.


ŹRÓDŁOrobertsspaceindustries.com
Poprzedni artykułGra Torment: Tides of Numenera będzie miała polski dubbing
Następny artykułGoodbuy 2016 sale w serwisie GOG.com z okazji świąt
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.