Niezależne francuskie studio Tactical Adventures rozpoczęło kampanię crowfundingową na Kickstarterze z grą Solasta: Crown of the Magister. Do uzbierania jest aż 200 000 dolarów, które pozwolą na pełne ukończenie tytułu. Obecnie udało się uzbierać 1/3 wymaganej kwoty, a do końca kampanii pozostało jeszcze 27 dni. Udostępniono z tej okazji również grywalne demo z jedną godziną wersji pre-alfa.

Sam gra ma być hołdem dla reguł najpopularniejszej na świecie gry RPG, równocześnie dając możliwość dynamicznego wpływania na losy gry poprzez własne decyzje. Za produkcję odpowiada, niewielki zespól miłośników gier stołowych, zafascynowanych gatunkami Pen&Paper oraz D&D od ponad 30 lat. Założycielem studia jest Mathieu Girard.

Najważniejsze cechy Solasta: Crown of the Magister:

  • Wertykalność: to trójwymiarowy świat, a nie szereg płaskich map. Miejsca akcji mogą być odkrywane w różnoraki sposób, np. poprzez wspinanie, latanie, teleportację, czołganie się, odkrywanie tajemniczych przejść lub upadek na nierównym terenie. Zróżnicowany teren można wykorzystać także w walce.
  • Przygoda drużynowa: Gracz ma do wyboru wiele plemion, klas i historii. O wartościach i umiejętnościach decyduje rzut kością. Każdy członek drużyny ma znaczenie, a zadania można wypełnić jedynie dzięki dobrze funkcjonującemu zespołowi.
  • Taktyczna gra cRPG: Każdy konflikt może być rozwiązany na wiele sposobów. Mountaineer Fighter zrzuca wrogów w przepaść, Darkweaver Rogue pokonuje wrogów z wysokości.
  • Światło: Światło to nie tylko narzędzie, aby odkrywać otoczenie i podziemia, ale może być także użyte do walki przeciw smokom i innym kreaturom. Trzeba jednak uważać: światło zdradza naszą własną pozycję.
  • Gra stworzona przez entuzjastów: Tactical Adventures to zespół doświadczonych graczy i weteranów gatunku tabletop, którzy postawili sobie za cel, stworzenie świetnej taktycznej gry cRPG.
  • Kickstarter: Gracze mają możliwośc wesprzeć powstawanie gry i dołączyć do społeczności Solasta. Pierwsze demo gry będzie dostępne niebawem.


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments