Studia Jagex (deweloper RuneScape) i Hyper Hippo (twórcy AdVenture Capitalist) ogłaszają wejście tytułu RuneScape: Idle Adventures do programu wczesnego dostępu Steam Early Access. Jest to wyjątkowo łagodnie obchodzące się z wolnym czasem gracza RPG dla każdego. Zadowoleni będą tak gracze żądni przygód, jak i Ci lubiący bezczynność. To pierwsza gra typu ‘idle’ – niewymagająca od gracza aktywności – która rzuca nas w środek epickiej historii… na minutę czy dwie dziennie.

Gracze wykreują i wcielą się w role dociekliwego niebiesko-skórnego nieśmiertelnego o niejasnym pochodzeniu, który odkrywa ikoniczny świat gry RuneScape w całkiem nowej przygodzie. Użytkownicy sięgną po moc nowego Artefaktu Starszych ścierając się z potworami, rzucając wyzwanie bogom i uprawiając kapustę dla lokalnych chłopów. Postęp w grze następuje gdy nie gramy w Idle Adventures, więc nawet najcięższa misja nie jest niemożliwa do wykonania – z czasem.

RuneScape: Idle Adventures przesuwa granice oczekiwań od tego typu gier. Będzie to samoczynna gra typu „idle” z bogatą historią, wciągającym światem oferującym drobne przygody, akurat idealne na chwilę, kiedy masz nieco czasu do zabicia. Już w czasie zamkniętych beta testów otrzymaliśmy od graczy bardzo pozytywne opinie i będziemy kontynuować doszlifowywanie gry w okresie, gdy dostępna będzie jako Early Access, aż do ostatecznego wydania gry na wiele platform jednocześnie pod koniec roku.

– powiedział Cody Vigue, projektant ze studia Hyper Hippo.

Gatunek gier idle jest doskonały dla opowieści fantasy ze świata RuneScape – nasz humor, ogromne potwory, urocze postaci i średniowieczne krajobrazy zostały doskonale uchwycone w tym wyśmienitym tytule. Tak naprawdę prawdziwy duch RuneScape był z nami przez cały proces tworzenia – współpracę ze społecznością w trakcie wersji beta oraz adaptowanie świata do rozgrywania mniej angażujących przygód. Najlepsze jest jednak to, że możemy opowiedzieć nową historię i dostarczyć grę, która wyróżni się w życiu każdego fana gier idle, RPG oraz MMO.

– mówi Mark Ogilvie, główny projektant, RuneScape.

RuneScape: Idle Adventures jest już dostępny w programie wczesnego dostępu Steam Early Access (http://store.steampowered.com/app/452780), a pełna premiera na PC i platformy mobilne planowana jest przed końcem 2016 roku.


Poprzedni artykułInnoGames TV – September Episode, czyli wrześniowy odcinek
Następny artykułGigabyte BRIX GB-BSi7HT-6500 – minikomputer z Intel Core i7-6500U
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.