Niemieckie studio JIW-Games wydało Changelog 2016-12-31 do gry Rising World. Jest ona typowym przedstawicielem gatunku sandboxów. Tytuł posiada otwarty świat i losowo generowane otoczenie. Dla graczy dostępne są dwa tryby: jednoosobowy i wieloosobowy. Dostępna jest dość ciekawa fizyka obiektów, czyli np. ścięte drzewo opada, a także cykl dnia i nocy.

Jaskinie i lochy oferują od teraz automatycznie generowane struktury. W lasach będzie można natknąć się na porzucone chaty, a pod wodą na zatopione ruiny. Więcej jaskiń pojawi się w przyszłości. Aktualnie we wspomnianych lochach nie będzie przeciwników.

Rising World – Changelog 2016-12-31

Twórcy zaktualizowali także warunki pogodowe. Dodano deszcz, śnieg, mgłę, błyskawice i wiele innych. Planowane jest dodanie także burzy piaskowej i wielu innych efektów.

Dodano kilka nowych przedmiotów, nowe zwierzęta (jelenie, sarny, niedźwiedzie), a także nowe obiekty. W porzuconych budkach w lesie będzie można znaleźć nagrania dla gramofonów.

Rising World – Changelog 2016-12-31

Pod maską poprawiono renderowania, a także implementację bufora głębi. Ma to zwiększyć precyzję renderowania, zmniejszając tzw. migotanie keranu. Niestety, ale logarytmiczne obliczanie głębi generuje narzut na wydajność, przez zmniejsza się liczba klatek na sekundę.


Poprzedni artykułGOG.com uruchamia tygodniową wyprzedaż Weekly Sale: The First of Many
Następny artykułBlizzard będzie świętować 20 lecie gry Diablo różnymi okazjami w grach
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.