Firma NVIDIA ogłosiła, że gra Quake II RTX będzie dostępna bezpłatnie na stronie GeForce.com od 6 czerwca. Tym samym firma dotrzymała słowa, które złożyła jakiś czas temu. Tytuł jest jest pierwszą grą na świecie, w której każda ścieżka promieni jest w pełni śledzona (path tracing). Oznacza to że wszystkie efekty graficzne takie jak cienie, odbicia czy załamania światła połączone są w jeden algorytm ray tracingu.

Odświeżony Quake II to zupełnie nowe przeżycie. Tytuł wykorzystuje NVIDIA VKRay, rozszerzenie które umożliwia każdemu programiście korzystającego z API Vulkan na dodawanie efektów śledzenia promieni do swoich gier. Przebudowano tym samym sporo kodu gry, dodając także obsługę technologii SLI, NVIDIA Flow, i wiele innych.

Quake II RTX zawiera trzy pierwsze poziomy kampanii dla pojedynczego gracza tej klasycznej gry. Gracze, którzy posiadają już pełną wersję Quake II, mogą wykorzystać path racing we wszystkich poziomach gry, a także w trybach deathmatch i kooperacji przeznaczonych dla wielu graczy.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments