Firma NVIDIA wydała aktualizację w wersji 1.2 do gry Quake II RTX. Wprowadzono kolejne ulepszenia graficzne. Najnowsza edycja przez NVIDIA LightSpeed Studios, zawiera kilka elementów, które poprawiają jakość obrazu w i tak już fantastycznej grze. Gracze, którzy pobrali już grę Quake II RTX z platformy Steam, otrzymają aktualizację 1.2 automatycznie. Można ją też pobrać ręcznie zarówno dla systemu Windows jak i Linux.

Ulepszenia graficzne to m.in:

  • Ponad 400 tekstur zaktualizowanych w celu poprawy ogólnej jakości obrazu w grze.
  • Większy realizm wyświetlania wody, dzięki renderowaniu podwodnych promieni jasnego światła (god rays) oraz wyświetlaniu odbić i załamań tych promieni. Zwiększa to realizm i poprawia oświetlenie otaczających detali.
  • Śledzony promieniami w czasie rzeczywistym obraz jest teraz także wyświetlany na ekranach monitoringu i innych wyświetlaczach występujących w grze, poprawiając szczegółowość sceny i jej głębię.
  • Rekursywne odbicia (odbicia odzwierciedlone w innych odbiciach) są teraz renderowane na wybranych powierzchniach, tworząc efekt sali luster.
  • Poprawione renderowanie szkła, a także odbić i załamań promieni przechodzących przez szkło.
  • Liczne zmiany i ulepszenia w zakresie denoisingu i innych funkcji renderowania, poprawiających jakość obrazu we wszystkich poziomach i znacznie poprawiających jakość w wybranych scenach.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments