Odpowiedzialne za Quake Champions studio Bethesda Softworks opublikowało właśnie szczegóły nadchodzącej co raz większymi krokami grudniowej łątki do gry. Zmianom ma ulec system zdobywania przedmiotów kosmetycznych.

Kwestia lootbox’ów i hazardu w grach online jest obecnie dość gorącym tematem wśród społeczności graczy i twórców. W tej sytuacji mnóstwo firm stara się eksperymentować z innymi, znacznie uczciwszymi metodami płatności za zawartość kosmetyczną w ich tytułach. Studio Bethesda Softworks postanowiło spróbować rozwiązać ten problem korzystając z pomysłu chociażby Epic Games: skrzynki oraz runy w Quake Champions mają zostać zastąpione Przepustkami Bojowymi.

Quake Champions porzuci skrzynki na rzecz Przepustek Bojowych 1

Od połowy grudnia, przedmioty do Quake’a będą możliwe do odblokowania poprzez zdobywanie doświadczenia w wyniku wykonywania zadań dziennych lub tygodniowych. Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu, gra będzie nagradzać nas odpowiednim ozdobnikiem. Dla osób chcących zdobyć jeszcze więcej przedmiotów zostanie odblokowana opcja odblokowania tytułowej Przepustki Bojowej premium, która pozwoli nam uzyskać dodatkowe przedmioty za każdy wbity poziom. Opcja ta ma kosztować 1000 platyny (równowartość niecałych 40 zł). Dla lepszego zobrazowania ewentualnych korzyści utworzono specjalną infografikę.

Quake Champions - szczegóły Przepustki Bojowej

A co w przypadku osób, które mają jeszcze nieotwarte skrzynki lub nieukończone runy? Te pierwsze po wprowadzeniu aktualizacji będzie można jeszcze otworzyć na starych zasadach. Natomiast wszystkie runy, które odblokowaliśmy lecz nie dokończyliśmy zostaną nam automatycznie zaliczone i otrzymamy za nie nagrody.

W Quake Champions można zagrać już teraz na platformie Bethesda Launcher lub Steam.


Poprzedni artykułMedian XL do Diablo 2 z nowym trailerem i nadchodzącym patchem
Następny artykułNVIDIA GeForce Game Ready Driver 417.22 z wieloma optymalizacjami