Polski oddział ESL dynamicznie rozbudowuje swoje struktury. Ma to być przygotowanie na kolejną falę wzrostów w jednym z najszybciej rosnących sektorów rozrywki, jakim jest esport. Krzysztof Pikiewicz awansował na stanowisko Senior VP Esports Services. Wcześniej od marca 2017 roku pełnił funkcję Vice President Esports Services w globalnych strukturach ESL. Dział Esports Services odpowiada za współpracę z wydawcami gier.

Krzysztof Pikiewicz ESL

ESL organizuje dla nich turnieje online, widowiska offline, produkcje telewizyjne i dodatkowe aktywności związane z ich obecnością w świecie e-sportu.

Rafał Ławniczak (dotychczas Dyrektor zarządzający grupą Project Managerów) i Daniel Nowak (dotychczas Senior Project Manager, odpowiedzialny za Rainbow Six Pro League) dołączyli do zespołu Pikiewicza i przeszli do struktur globalnych. Ławniczak i Nowak odpowiadają za koordynację projektów globalnych realizowanych przez biura ESL na całym świecie, w tym optymalizację procesów i zarządzanie.

Adrian Kostrzębski objął stanowisko PR & Sales Directora. Będzie nadzorował pracę działu sprzedaży i komunikacji, pełniąc jednocześnie funkcję Rzecznika Prasowego – twarzy ESL Polska w kontaktach z mediami.

Nowym PR Managerem został Paweł Książek, który jako Redaktor Naczelny wciąż pozostanie na czele zespołu redakcyjnego serwisu Cybersport.pl.

Maciej Mikusek to nowy Project Director. Wcześniej pracował jako Senior Project Manager i odpowiadał za projekty krajowe, a także międzynarodowe, w tym Intel Extreme Masters. W nowej roli jako Project Director, będzie zarządzał kilkunastoosobowym zespołem projektów krajowych i zagranicznych.

Krzysztof Gondzik nadzoruje zespół odpowiedzialny za organizację eventów oraz transmisje telewizyjne jako Event & TV Director. Może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem produkcji widowisk esportowych, które zdobywał m.in. odpowiadając za organizację mistrzostw świata w grach komputerowych Intel Extreme Masters Katowice, które podczas ostatniej, marcowej edycji odwiedziło ponad 173 tys. widzów na miejscu, a transmisję w Internecie oglądało 46 mln widzów.

Łukasz Pietsz został awansowany na stanowisko TV & Content Directora. Dotychczas pełnił funkcję Video Content Managera, dbając o produkcję, planowanie i kreację treści związanych z obsługą lig online’owych oraz eventów offline. Kierował zespołem montażystów, operatorów, grafików i postproducentów.


Poprzedni artykułOverwatch otrzymuje tryb Deathmatch z nową mapą
Następny artykułWarhammer 40,000: Dawn of War III otrzymało narzędzia modderskie
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.