Osoby tworzące modyfikacje i remake do gier nie mają łatwo. Studio Poem Studios od kilku lat tworzy dość potężną modyfikację do gry Knights of the Old Republic o nazwie Apeiron. Twórcy są aktualnie na etapie przenoszenia całej gry na silnik Unreal Engine 4. Postępy prac są naprawdę ogromne i zdumiewające. Nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery, ale niewykluczone że któregoś dnia zostanie ona ujawniona.

Do tego czasu jednakże deweloperzy Poem Studios muszą obronić się przed prawnikami Lucasfilm. Ci bowiem wysłali wstępne pismo o zaprzestanie całego projektu i natychmiastowe zniszczenie wszelkich plików.

Po zapoznaniu się z rozmowami na Twitterze wnioskujemy, że jest to dopiero wstępny etap tzw. zastraszania. Wielu komentujących stanęło w obronie Poem Studios i doradzają, co robić. Na razie nic jest pewne. Nie wiadomo, jak dalej się ta sprawa rozwinie.


ŹRÓDŁOtechspot.com
Poprzedni artykułPro-Gamer Maveric i Gorgon – nowe fotele gamingowe
Następny artykułVirtus.pro bez kwalifikacji do turnieju głównego EPICENTER 2018
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.